Počasí dnes24 °C, zítra20 °C
Středa 18. září 2024  |  Svátek má Kryštof

Olympionička Kuříková vyhrála v Hradci Králové první český závod série Ironman

Účastnice olympijských her v Paříži Petra Kuříková vyhrála premiérový triatlonový závod série Ironman na českém území v Hradci Králové. Česká reprezentantka zvítězila po 1,9 km plavání, 90 km jízdy na kole a běhu na 21 km v čase 4:06:20 o více než čtyři minuty před Britkou Laurou Addieovou.

Závod mužů na poloviční ironmanské trati skončil dvojnásobným německým triumfem díky Leonardu Arnoldovi, který byl v cíli první za 3:38:09 o tři a půl minuty před krajanem Andreasem Dreitzem. Nejlepší domácí závodník Jan Volár obsadil 14. místo se ztrátou 16:52 minuty na vítěze.

"Jsem neskutečně spokojená. Věděla jsem, že jsem na tom fyzicky dobře, protože jsem trénovala na olympiádu. Tam to úplně nevyšlo, takže jsem moc ráda, že 14 dní poté se mi to tady povedlo," řekl po doběhu Kuříková. V Paříži obsadila 29. místo a vylepšila o jednu příčku výsledek z Tokia. Pro start na východě Čech se rozhodla před dvěma týdny. "Bylo to hodně spontánní, na poslední chvíli," uvedla dvaatřicetiletá rodačka z Jablonce nad Nisou.

Závodu v Hradci Králové se zúčastnilo přes 2000 triatlonistů z více než 40 zemí.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!