St 26. 8. 2026Luděk
Zprávy

Kino Vesmír v Trutnově se otevře začátkem září. V prodeji jsou vstupenky na první film

Petr Roubíček2 minuty čtení23. 8. 2023, 6:15
Kino Vesmír v Trutnově se otevře začátkem září. V prodeji jsou vstupenky na první film.
Kino Vesmír v Trutnově se otevře začátkem září. V prodeji jsou vstupenky na první film. · Foto: Město Trutnov

Po rozsáhlé rekonstrukci za 110 milionů korun se návštěvníkům v Trutnově opět otevře Kino Vesmír. Šlo o největší investici v novodobé historii města. První film se bude promítat 7. září a diváci na plátnech uvidí film Mission: Impossible Odplata – První část. Vstupenky už jsou v prodeji.

Rekonstrukce Kina Vesmír na nábřeží v Trutnově začala v létě roku 2021. Za tu dobu se proměnilo prakticky v nepoznání. V současnosti bude patřit mezi nejmodernější malá kina v Královéhradeckém kraji.  

„Diváci se mohou těšit na služby, které poskytují velké multiplexy. Lepší zázemí, na mnohem pohodlnější sedačky a také gastro provoz,“ uvedl pro Hradeckou Drbnu starosta Trutnova Michal Rosa (ODS).  

Největší novinou je rozšíření sálů. Kino nově bude moct promítat ve dvou. Do velkého se vejde 256 diváků. Menší bude mít kapacitu 39 návštěvníků. „Ten menší bude mít ozvučení Dolby Atmos, takže bude fungovat jako prémiový sál,“ dodává starosta.  

První promítání se uskuteční ve čtvrtek 7. září od 20:00, kdy diváci uvidí Mission: Impossible Odplata – První část. Následně má kino v plánu promítat minimálně dva filmy denně. A to včetně všedních dnů. Dále se mohou návštěvníci těšit na nového Spidermana, Oppenheimera, Barbie nebo novou Onemanshow - The Movie.  

Rekonstrukce kina nešla podle plánu  

Budova kina z 20. století potřebovala rekonstrukci jako sůl. Práce však zkomplikovalo několik neodborných zásahů do nosných konstrukcí během poslední velké rekonstrukce v 70. letech. I proto se radnice musela popasovat s vícepracemi.  

„Přestože byl proveden stavební průzkum, na tyto vady bohužel nebylo možné přijít. Byly skryté zejména pod podhledy a obložením stěn. Jedná se především o drážky a průrazy pro vedení instalací,“ uvedl před časem pro novináře trutnovský starosta. Původně měla být rekonstrukce hotová v polovině roku 2022, ale nakonec se o zhruba rok protáhla.  

Městu se částečně oddechlo na začátku letošního roku, kdy radnice získala dotaci ve výši 69 milionů korun. Díky ní se podařilo pokrýt více než polovinu veškerých nákladů. 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Pětina Čechů zahání stres alkoholem. Játra přitom mohou dlouho mlčetSpolečnost

Pětina Čechů zahání stres alkoholem. Játra přitom mohou dlouho mlčet

Pivo u grilu, sklenka vína na dovolené nebo drink na festivalu. Léto přináší více příležitostí k pití alkoholu. Pro každého pátého Čecha podle nového průzkumu alkohol není jen součástí společenského života, ale sahá po něm také kvůli stresu nebo negativním pocitům.

Největší festival skla, šperku a bižuterie v Česku: Vydejte se za ním do LiberceSpolečnost

Největší festival skla, šperku a bižuterie v Česku: Vydejte se za ním do Liberce

Pestrý. Rozsáhlý. Plný setkání, inspirace a řemesla prověřeného staletími. Takový bude už pátý ročník festivalu Crystal Valley Week. Největší tuzemská přehlídka skla, šperku a bižuterie potrvá v Liberci do soboty 29. srpna 2026. Tvorbu více než stovky umělců, skláren, designérů i škol můžete obdivovat na 36 lokacích po celém městě v rámci více než 80 akcí – od výstav a komentovaných prohlídek přes workshopy až po módní show. Součástí programu budou také setkání s významnými osobnostmi a příležitost sledovat mistry skláře přímo při práci.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook