Počasí dnes8 °C, zítra7 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav
Bez reklam

Trutnov nechává kastrovat zaběhnuté a toulavé kočky. Snaží se předejít přemnožení

Radnice v Trutnově už pátým rokem pokračuje v takzvaném kastračním programu zaběhnutých a toulavých koček. Za tuto dobu se pracovníkům podařilo odchytit a následně vykastrovat 233 kusů zvířat. Město tak bojuje proti kočičímu přemnožení. Podobný program mají i v jiných městech kraje.

Kastrační program schvaluje zákon a je to jedna z mála možností, jak radnice může zvířatům pomoci. Zvířata jsou chycena do klece a převezena k veterináři na zákrok. Ten v narkóze provede kastraci, odčervení a další ošetření. Kočky se následně zotavují v útulku odkud jsou opět puštěna do města. Pokud se jedná o koťata, u kterých je možná socializace, jsou nabídnuta k adopci. 

Lokality odchytu se mění v závislosti na potřebě. „Momentálně provádíme odchyt toulavých koček v lokalitě Na Výsluní. Klece jsme sem umístili na základě podnětu místního obyvatele,“ uvádí v tiskové zprávě Vendula Kasperová, vedoucí odboru životního prostředí. 

Zvířata se odchytávají do připravených klecí, které pravidelně kontrolují strážníci městské policie a také zaměstnanci Útulku pro opuštěná a zatoulaná zvířata. Obyvatelé jsou v místě odchytu informováni letáky.  

„Prosíme občany, aby chycené kočky z klece nepouštěli. Bohužel se toto již několikrát stalo a naše snaha pak je bez výsledku. Ať raději zavolají na naši linku 156 a my pro kočku ihned přijedeme,“ dodává ve zprávě Radek Svoboda, ředitel trutnovských strážníků. 

Podobné programy fungují i v dalších městech Královéhradeckého kraje. Například v Náchodě nebo Broumově.  

Ohodnoť článek

Foto jonathansautter | Pixabay

Štítky kočka, Trutnov, klec, odchyt, kastrace, přemnožení, klec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Trutnov nechává kastrovat zaběhnuté a toulavé kočky. Snaží se předejít přemnožení  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.