Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Pátek 31. března 2023  |  Svátek má Kvido

Běžky jsou stále ve hře, v Krkonoších jsou desítky kilometrů vysněžených stop

Jsme za polovinou března a pořád jsou v kurzu lyže, prkna, skialpy i běžky. V Krkonoších je stále možnost si vybrat z desítek kilometrů běžeckých stop.

Pro běžkaře je upravených padesátpět kilometrů tratí kolem Černé a Světlé hory. Pětikilometrový okruh je také ve Velké Úpě. V Peci pod Sněžkou si můžou dát běžkaři dvanáct kilometrů. 

V našich nejvyšších horách ještě v neděli platil třetí stupeň lavinového nebezpečí z pěti, teď je to jednička. "Na hřebenech Krkonoš leží 100 až 150 centimetrů sněhu," uvedla na webu Horská služba Krkonoše.

Při prvním stupni lavinového nebezpečí se nebezpečná místa vyskytují jen ojediněle a uvolnění laviny je možné jen při velkém zatížení ve velmi strmém terénu. "Po oteplení a dešti se na horách výrazně ochladilo, čímž vznikla na povrchu ledová krusta. Sněhová pokrývka je na povrchu zmrzlá, ve spodních vrstvách je stále vlhká až mokrá. Sněhová pokrývka se postupně stabilizuje. Uvolnění laviny je možné jen při velkém dodatečném zatížení, a to jen ojediněle ve velmi strmém extrémním terénu," uvedl Robert Dlouhý z Horské služby Krkonoše.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto krkonose.eu

Štítky běžky, stopa, Krkonoše, sport, Černá hora, Světlá hora

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.