Počasí dnes19 °C, zítra22 °C
Sobota 3. června 2023  |  Svátek má Tamara

Některé elektronické označníky na zastávkách MHD nefungují. Náhradní díly už se nevyrábí

Dopravní podnik Hradec Králové (DPMHK) má problém s údržbou některých elektronických označníků na zastávkách městské hromadné dopravy. Z velké části zobrazují příjezdy jednotlivých spojů. V současné době nefunguje necelých 20 kusů. Jejich oprava je komplikovaná. Náhradní díly už se nevyrábí.

Nový odbavovací systém ve vozech městské dopravy v Hradci Králové má být spuštěn od 3. dubna letošního roku.  

Problém s funkčností je především u starších označníků. Jde například o zastávky Ulrichovo náměstí nebo Muzeum. Tyto označníky dopravní podnik pořídil už v roce 1997. Po více než 25 letech už se nevyrábí náhradní díly. Dokonce už nefunguje ani společnost, která je městu dodala.  

„Nejedná se tedy o zanedbání údržby nebo neřešení poruchových stavů, ale o nemožnost provedení opravy z důvodu absence odpovídajících náhradních dílů,“ uvedl ve vyjádření DPMHK mluvčí František Meduna

Dopravní podnik má jedinou možnost: nefunkční označníky vyměnit za nové. Všech 19 nefunkčních kusů by mělo být vyměněno v rámci přechodu na nový odbavovací systém. Na zastávkách se budou objevovat postupně během letošního roku. „Budou plnohodnotnou náhradou za stávající elektronické zastávkové označníky, jejichž oprava je na základě uvedených skutečností považována za značně nerentabilní,“ dodal Meduna.  

První nové označníky jsou už umístěné například na zastávkách MHD Zimní stadion. Tam je dopravní podnik nainstaloval v rámci rekonstrukce křižovatky Fortna. Ačkoliv už fungují, stále jsou ve zkušebním provozu. „Nejedná se tedy o jejich finální podobu, kterou řešíme ve spolupráci s dodavatelem, včetně implementace všech funkcionalit, jež budou v plném provozu cestujícím poskytovány,“ dodává mluvčí.  

Ohodnoť článek

Štítky náhradní díl, městská hromadná doprava, oprava, Hradec Králové, Ulrichovo náměstí, Muzeum, MHD, označník, porucha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.