Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Pátek 31. března 2023  |  Svátek má Kvido

Na fungování dostanou sociální služby v hradeckém kraji 1,3 miliardy korun. Peníze uvolnil stát

Sociální služby v Královéhradeckém kraji dostanou od hejtmanství 1,3 miliardy korun. Peníze si rozdělí bezmála 250 organizací. Jde o neziskové organizace, organizace zřizované obcemi nebo přímo Královéhradeckým krajem.

„Nejvýznamnější část prostředků směřuje na terénní, ambulantní a pobytové služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením, finance směřují i do služeb pro rodiny s dětmi, osoby s duševním onemocněním, v krizové situaci nebo bez domova,“ uvedla v tiskové zprávě náměstkyně hejtmana Martina Berdychová (Východočeši). 

1,3 miliardy korun uvolnil na provoz sociálních služeb stát. Podobnou sumu dostal Královéhradecký kraj i v minulém roce. Tehdy byla částka o 150 milionů menší. Nárůst této podpory má především kompenzovat inflaci a navýšení cen energií.  

„V minulém roce jsme prostředky na provoz sociálních služeb rozdělovali postupně, letos přerozdělíme maximum této částky a malou část necháme v rezervě na dokrytí případných ztrát a na aktuální požadavky jednotlivých poskytovatelů sociálních služeb v regionu,“ sdělil ve zprávě hejtman kraje Martin Červíček (ODS). Zároveň dodal, že 331 milionů sociálním službám poskytne přímo krajský rozpočet. 

Ohodnoť článek

Štítky Královéhradecký kraj, sociální služby, Martina Berdychová, Východočeši, Martin Červíček, ODS, peníze

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.