Čt 27. 8. 2026Otakar
Zprávy

Trutnov hledá adepty na Kulturní ceny města Trutnova. Radnice otevřela nominace

Petr Roubíček1 minuta čtení4. 1. 2023, 18:05
městský úřad v Trutnově
městský úřad v Trutnově · Foto: Město Trutnov

I v letošním roce mohou jednotlivci i skupiny získat Kulturní cenu města Trutnova a Sportovní cenu města Trutnova za minulý rok. Radnice v současnosti otevřela nominace. Veřejnost může adepty nominovat do konce ledna.

„Jako každoročně vyzývá město Trutnov příznivce kultury v Trutnově a okolí, aby na úřad písemně oznámili jména jednotlivců nebo kolektivů, kteří významně přispěli ke kulturnímu životu ve městě v roce 2022 nebo městu přinášejí trvalé hodnoty v oblasti umění, zájmové umělecké činnosti, případně v dalších kulturně-společenských aktivitách,“ uvedla mluvčí radnice Michaela Dědková.  

Návrh na kulturní cenu může podávat dospělá osoba, která má ve městě trvalý pobyt nebo tam vlastní nemovitost. Do nominace je třeba uvést celé jméno adepta, kulturní oblast, konkrétní dosažené výsledky a také jméno a bydliště samotného navrhovatele.  

Prakticky stejná pravidla platí i u sportovních cen. Můžou to být sportovci, trenéři, cvičitelé nebo dokonce rozhodčí. Hledají se tací, kteří se nejvíce přičinili v oblasti rozvoje sportu. 

„Návrhy je možno podat písemně do 31. ledna na podatelnu úřadu nebo e-mailem na adresu: [email protected],“ uvedla na webu mluvčí.  

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Vykopat rondely a ukázat je lidem? Archeologové chtějí pravý opakKultura

Vykopat rondely a ukázat je lidem? Archeologové chtějí pravý opak

6500 let přečkaly ukryté pod zemí a právě tam by podle archeologů měly zůstat. Budoucnost kuklenských rondelů ale komplikuje plánovaná radiála Nová Zelená. Jestli se podaří najít řešení, které je ochrání, budou teď u jednoho stolu hledat město, investor, archeologové i odpůrci silnice.

Z regionální firmy vyrostl jeden z největších hráčů českého stavebnictví. Letos slaví 35 letSpolečnost

Z regionální firmy vyrostl jeden z největších hráčů českého stavebnictví. Letos slaví 35 let

Společnost SYNER si letos připomíná 35 let od svého založení. Během tří a půl dekády vyrostla z regionální firmy v jednoho z nejvýznamnějších dodavatelů stavebních projektů v České republice. Dnes zaměstnává více než 500 lidí, působí prostřednictvím čtyř poboček napříč republikou a aktuálně realizuje 36 zakázek v souhrnné hodnotě téměř 40 miliard korun.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook