středa 30. listopadu 2022 Ondřej

Zítra startuje vánoční sbírka dárků Krabice od bot. Cílem je rozdat 50 tisíc dárků

Krabice od bot je největší sbírka vánočních dárků v České republice. Začíná zítra a potrvá až do 4. prosince. Organizátoři si dali za cíl sehnat celkem 50 tisíc dárků. Ty mohou lidé nosit na 150 míst po celé republice.

Do sbírky se mohou dobrovolníci zapojit na oficiálním webu sbírky. „Dárce si na mapě jednoduše vybere, na které sběrné místo svou krabici v době konání sbírky doručí. Druhým krokem je výběr věku a pohlaví dítěte, které chce obdarovat. Věkové rozpětí je od novorozenců až po sedmnáctileté, dárci také mohou obdarovat maminky nebo tatínky,“ uvádí v tiskové zprávě Zdeňka Sobotová, manažerka sbírky Krabice od bot. Tyto registrace už jsou otevřené a za první den se přihlásilo téměř tři tisíce dobrovolníků.  

Sbírka je zaměřená na děti, které jsou ohrožené chudobou. Těch od loňského roku přibylo. Od roku 2021 se počet domácností s příjmem pod hranicí chudoby navýšil z devíti na 16 procent. „Tyto děti se na Vánoce netěší. Dárky pro ně nejsou samozřejmostí,“ řekl na tiskové konferenci mluvčí diakonie Dalibor Hála

Sbírání dárků potrvá do 4. prosince. Po jeho ukončení poputují dárky ze sběrných míst přímo do rodin nebo do pomáhajících organizací, kde budou v předvánočním období rozdány dětem. Podle zástupců diakonie se dostanou také k dětem mimo systém sociálních služeb. V projektu Krabice od bot jsou nejčastějšími dárci děti. Zapojují se do ní pravidelně nejen rodiny, ale i školy, školky a kroužky. 

Na vánoční sbírku navazuje on-line finanční sbírka Krabice online. Její výtěžek pomáhá maminkám v azylových domech, rodinám dětí s postižením, dětem ze sociálně vyloučených lokalit a pěstounských rodin. Z krizového fondu Krabice online tak mohou rodiče s dětmi získat příspěvek na potraviny, pomoc s bydlením nebo třeba školní pomůcky. 

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Krabice od bot, sbírka, Vánoce, děti, dárek, pomoc, chudoba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.