Počasí dnes23 °C, zítra25 °C
Středa 7. června 2023  |  Svátek má Iveta

Broumov se může stát Evropským městem kultury 2028. Kraj ho chce podpořit finanční injekcí

Broumov na Náchodsku může získat titul Evropské hlavní město kultury 2028. Hejtmanství se rozhodlo, že mu cestu za vítězstvím zkusí ulehčit. Vedení kraje proto připravilo balík peněz, který má pomoct se získáním tohoto titulu. Organizace o ně mohou žádat pomocí vyhlášených dotačních programů.

„Chceme tak podpořit aktéry kulturního dění plánovaného v příštím roce napříč celým regionem i kulturní subjekty, které svým zaměřením a obsahem odpovídají kandidatuře Broumova. Jsme otevřeni nápadům, které pomohou kandidaturu Broumova dovést do úspěšného cíle,“ uvedla v tiskové zprávě náměstkyně Martina Berdychová (Východočeši).  

Královéhradecký kraj vyčlenil celkem tři miliony korun. O část této sumy mohou jednotlivé organizace žádat on-line pomocí datové schránky. Podmínkou je však doporučení Nadačního fondu Broumov.  

O titul Evropského města kultury 2028 se uchází dvě česká města 

Kromě Broumova se o titul Evropského hlavního města kultury 2028 uchází i České Budějovice. Titul se uděluje od roku 1985 a od té doby Česká republika uspěla jen dvakrát. V roce 2000 titul získala Praha a o pět let později Plzeň. Město, které titul získá má po celý rok možnost představit Evropě svůj kulturní život.  

„V následujících měsících budeme rozvíjet projekty z přihlášky, národní i mezinárodní partnerství a užívat si jedinečnou cestu, která se nám otevírá. Vážíme si partnerství s Královéhradeckým krajem a jeho podpoře, díky které se mohou zapojit další zájemci z celého kraje a pomoci nám splnit si velký sen,“ řekla koordinátorka kandidatury Marie Silondi

  

Ohodnoť článek

Štítky Broumov, město, kultury, evropské, finance, Královéhradecký, kraj, dotace, podpora, anketa, ČR, kultura, okres Náchod, Martina Berdychová, Královéhradecký kraj, Východočeši, Česko, Datová schránka, Evropa, Evropské hlavní město kultury

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.