I my jsme museli zdražit, hlásí z Deštného, teď jsou ale skipasy ještě za starou cenu

Ceny skipasů šly od loňska nahoru, některé skiareály už zveřejnily ceník, jiné otálejí. Deštné už pustilo do oběhu sezonní i časové skipasy. Ceny se tady zvedly o patnáct procent, ale kdo koupí permanentku včas, zaplatí loňskou cenu.
Teď si kopec v Deštném v Orlických horách sjedeme maximálně na kole nebo na koloběžce, ale v zákulisí už vrcholí přípravy na novou zimní sezónu. Skicentrum v polovině října pustilo do prodeje sezonní skipasy a o týden později také časové skipasy. Kdo si koupí permanentky takhle s předstihem, ušetří, zaplatí ceny minulé sezóny. Zájemci si můžou nechat zasalt skipas až domů, nahrát na svůj stávající nebo si ho vyzvednout v pickup boxu, až vyrazí lyžovat. "Vyšší energie a další vstupy nás donutily ke zdražení, které je u skipasů patnáct procent," uvedl šéf Skicentra Petr Prouza.
Středisko hledá v této složité době úspory, kde se dá. Přispět by k tomu měl i nový automatický systém zasněžování. "Máme perfektní přehled o každém spotřebovaném litru vody a kilowattě, tím šetříme zdroje. Letošní cíl je úspora patnácti procent," dodal Prouza.
Vše je doplněno o Snowsat, tedy o systém řízení úpravy lyžařských tratí a flotily sněžných roleb. Zásadním parametrem je možnost měření výšky sněhové pokrývky v konkrétním místě a to s přesností plus mínus tři centimetry. Vlekaři tak mají jasný přehled o tom, kde je kolik sněhu a kde je potřeba zasněžovat méně, kde více.
Jak hodnotíte tento článek?
Doporučujeme
ZprávyAuto si prorazilo cestu přes plot. Ve Svinarech skončilo na zahradě rodinného domu
ZprávyJaký bude konec prázdnin? Léto ještě neřeklo poslední slovo
ZprávyPo deseti letech čekání začne zítra v Teplických skalách stavba nového infocentra
Plzeňská Drbna











