Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Pátek 31. března 2023  |  Svátek má Kvido

V Novém Městě nad Metují hořela tiskárna, na místo dorazily desítky hasičů

Hasiči měli ráno v Novém Městě nad Metují poplach, hořela tiskárna v ulici Pod Vinicemi. Naštěstí hasiči přijeli včas. Škoda se pohybuje kolem milionu korun, podařilo se uchránit majetek za několik milionů.

V ranních hodinách byl vyhlášen poplach několika jednotkám hasičů kvůli ohlášenému požáru v areálu tiskárny v Novém Městě nad Metují v ulici Pod Vinicemi. Hořet začalo v samostatně stojící buňce, která sloužila jako kompresorovna. V její bezprostřední blízkosti byla hala a sklad s papírem, které byly ohroženy případným rozšířením plamenů. "V první chvíli se zachovali ukázkově zaměstnanci firmy, kteří se snažili udržet požár uvnitř buňky pomocí hasicích přístrojů, využili 14 přístrojů a dvě větší lahve naplněné oxidem uhličitým. Tím se podařilo zamezit nekontrolovanému šíření ohně až do příjezdu jednotek hasičů. Ti už pak nasadili na likvidaci vodní proudy a odvětrávali okolní uzavřené prostory pomocí přetlakové ventilace.," uvedla v tiskové zprávě mluvčí hasičů Martina Götzová. Požár se mimo kompresorovnu nedostal, halu ani sklad nezasáhl.

Místo vzniku požáru ohledal vyšetřovatel hasičů, jako příčina byla stanovena technická závada na elektroinstalaci. Škoda se podle předběžného odhadu pohybuje kolem jednoho milionu korun, uchráněné hodnoty jsou naopak v řádech milionů korun.

Ohodnoť článek

Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky Hasiči, Královéhradecký kraj, zásah, tiskárna, požár, Nové Město nad Metují

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.