čtvrtek 1. prosince 2022 Iva

Muž zaútočil na osobní vůz v koloně. Šlo o hlídku policistů v neoznačeném autě

Situace jako z grotesky se stala v centru Hradce Králové. Dvaatřicetiletý muž se rozhodl, že přeběhne silnici mimo přechod. Vběhl přímo před projíždějící vozidlo, jeho řidič musel prudce zabrzdit. Hazardérovi se životem se však nelíbilo, že na něj zatroubil. Proto se rozhodl, že udeří dlaní do bočního okénka. K jeho smůle šlo o neoznačené vozidlo policie, ve kterém seděl zkušený policista.

K incidentu došlo u kulturního domu Střelnice. Muž šel po chodníku ve směru od třídy Karla IV a náhle vběhnul do kolony pomalu jedoucích aut. Logicky tak od řidičů schytal salvu troubení, což se mu nelíbilo a rozhodl se na jedno z vozů zaútočit. „Dlaní bouchl do bočního okna tohoto auta, až se zhouplo, a přeběhl na druhou stranu silnice ke kulturnímu domu Střelnice,“ uvedla na webu policistů mluvčí Iva Kormošová.  

K jeho smůle šlo o policejní vůz v civilních barvách. Uvnitř seděl policista z pořádkové policie, který zapnul majáky a vydal se za utíkajícím mužem. Ten se nechtěl vzdát dobrovolně, proto policista použil donucovací prostředky.  

Další přivolaná hlídka muže podrobila dechové zkoušce. Její výsledek byl dvě promile alkoholu v dechu. Proto muž skončil na záchytné stanici. „Nikdo neutrpěl žádné zranění a kromě otisku dlaně na okně nevznikla ani žádná škoda na služebním vozidle,“ dodala mluvčí.  

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, doprava, agresor, auto, útok, alkohol, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.