čtvrtek 6. října 2022 Hanuš

Hradec Králové změnil hranice u šesti z 85 volebních okrsků

Radnice stotisícového Hradce Králové pro nadcházející komunální volby změnila hranice šesti z 85 volebních okrsků. Učinila tak proto, aby byl dodržen počet voličů připadajících na jeden okrsek. Ve městě bude moci jít v pátek a v sobotu k volbám přes 72. tisíc voličů. Vybírat budou moci z 15 kandidátek.

Změny hranice se týkají voličů, kteří odevzdávají hlasy ve volebních okrscích číslo 32 a 33. Volební místnosti těchto okrsků jsou v Základní škole a Mateřské škole ve Svobodných Dvorech. Druhá změna hranic se týká okrsků číslo 76, 77, 78 a 79, které mají volební místnosti v Základní škole a Mateřské škole ve Štefcově ulici na Novém Hradci Králové.

"Hlasovací lístky dostanou občané města do svých domovních schránek nejpozději do 20. září, k dispozici ale budou také ve volebních místnostech," řekla mluvčí radnice Kateřina Rohlíčková. Dodala, že lidé, kteří jsou k trvalému pobytu hlášeni na magistrátu, budou volit ve volebním okrsku číslo 10 ve střední zdravotnické škole v Komenského ulici.

Poslední výraznější změnu v počtu volebních okrsků hradecká radnice učinila před krajskými volbami na podzim 2016. Tehdy snížila počet okrsků ze 100 na 85. Ke změně hranic okrsků a úpravě jejich počtu město přistoupilo kvůli tomu, že v některých okrscích ubyli voliči. Některé okrsky také nelogicky zasahovaly do více městských částí. Snížením počtu okrsků radnice také chtěla ušetřit na pronájmech volebních místností a na odměnách pro členy okrskových volebních komisí.

Ohodnoť článek

Autoři

Štítky ČR, volby, správa, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.