čtvrtek 30. června 2022 Šárka

Na jezu v Ratibořicích se převrhla kánoe. Jedno dítě skončilo v nemocnici

Na jezu na řece Úpě u Ratibořic na Náchodsku se dnes odpoledne převrhla kánoe se ženou a dvěma dětmi. Na břeh se všichni dostali ještě před příjezdem záchranářů, jedno dítě pak záchranáři převezli do nemocnice.

"Podle ohlášení bylo v řece Úpě u jezu několik osob, které potřebovaly pomoc. Při příjezdu hasičů již byli všichni zachráněni a na břehu," řekla mluvčí hasičů Martina Götzová. Podle hasičů, kteří k jezu vyslali tři jednotky i se člunem, měli být ve vodě jeden dospělý a tři děti.

Zdravotničtí záchranáři na místo vyslali i vrtulník, který ale nikoho transportovat nemusel. "Šestileté dítě jsme převezli k vyloučení možného poranění do náchodské nemocnice," uvedl mluvčí záchranářů Ivo Novák.

Žena, která kánoi řídila, dostala za porušení plavebního řádu od policie pokutu. "Zkouška na alkohol u ní byla negativní," řekla mluvčí policie Šárka Pižlová.

Událost se podle hasičů stala na jezu Zlíč poblíž Vilémova mostu v Babiččině údolí. Těsně nad jezem se z koryta Úpy odděluje Úpský přivaděč, který odvádí vodu z Úpy do nádrže Rozkoš.

ry mha

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky ČR, neštěstí, rekreace, Náchodsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.