čtvrtek 30. června 2022 Šárka

Divadlo Drak poslalo své zástupkyně do Skotska. Zúčastnily se Edinburgh International children’s

Divadlo Drak v Hradci Králové poslalo své zástupkyně do Skotska. Tento měsíc se zúčastnily festivalu Edinburgh International children’s. Jedná se o jeden z největších světových festivalů zaměřených na divadelní představení určená dětskému publiku. Výprava se uskutečnila i za podpory Královéhradeckého kraje. A to v rámci dotačního programu mobility.

Imaginate, která festival pořádá, je zároveň národní skotská organizace, zaměřující se na rozvoj divadla a tance pro děti a mládež.  Po celém světě vyhledává kvalitní divadelní produkce pro děti a mládež a poté tento koncentrovaný výběr představuje na svém festivalu v Edinburghu.   

Festival nabízí skutečně vytříbenou dramaturgii velmi inspirativních představení od inscenací pro nejmenší publikum po tvorbu pro náctileté. Široký je také žánrový záběr uváděných inscenací od pohybových, vizuálních a výtvarných po činoherní. V letošním roce tvořila polovina programu představení skotských souborů. Dále se zde představily soubory z Anglie, Holandska, Belgie a Irska.  

„Pro Divadlo Drak je kontakt s tímto významným a světově ceněným festivalem skvělou příležitostí pro navázání osobních vazeb a spoluprací. Návštěva festivalu nám přinesla možnost prezentovat umělecké aktivity Divadla Drak a současně vytipovat zajímavé tvůrce a inscenace pro program Regionů – Mezinárodního divadelního festivalu Hradec Králové.“ uvedla ke své účasti na festivalu vedoucí produkce Divadla Drak Barbora Kalinová

Ohodnoť článek

Autoři | Tisková zpráva | Foto Divadlo Drak Hradec Králové

Štítky kultura, Hradec Králové, Divadlo Drak, Edinburgh International children’s, Skotsko, festival

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.