čtvrtek 26. května 2022 Filip

Klicperovo divadlo v Hradci Králové chystá večer ve žlutomodré

Klicperovo divadlo v Hradci Králové vyjádřilo svůj nesouhlas s válkou na Ukrajině jako jedno z prvních a hned na začátku ruské invaze vyvěsilo na své budově ukrajinskou vlajku. Nyní se taky připojuje k iniciativě českých divadel a v pátek 11. března pořádá open air setkání divadelníků a koncert na podporu Ukrajiny.

Open air setkání proběhne od 19 hodin přímo před budovou Klicperova divadla v Hradci Králové. Na místě bude možné přispět na sbírku s názvem Pomozte Ukrajině s Pamětí národa, kterou pořádá organizace Post Bellum.

"Post Bellum zajistí oficiálně zapečetěné kasičky pro výběr příspěvků na místě, přispět můžete i prostřednictvím internetové stránky Klicperova divadla,“ uvedl mluvčí divadla Martin Sedláček.

Organizace Post Bellum spolupracuje s několika ukrajinskými neziskovkami, které se zabývají distribucí ochranných pomůcek pro ukrajinské vojsko.

"Dary budou využity na nákup ochranného vybavení jako jsou neprůstřelné vesty, helmy, rukavice, vysílačky, drony s nočním viděním, zdravotnický materiál a další neútočné vybavení," uvedl Sedláček.

Vybrané finance najdou využití taky v humanitární pomoci lidem, kteří jsou válkou bezprostředně zasaženi.

V pátek 11. března od 19 hodin před Klicperovým divadlem zazní nejen písně v podání herců a spřátelených hudebníků, ale i například i  výběr z ukrajinské poezie.

Ohodnoť článek

Štítky Královéhradecký kraj, Hradec Králové, Klicperovo divadlo, open air, setkání, Ukrajina, pomoc, koncert, happening, sbírka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.