čtvrtek 26. května 2022 Filip

Autobusová doprava v hradeckém kraji je přes sílící epidemii zatím bez komplikací

Linková autobusová doprava v Královéhradeckém kraji přes sílící epidemii covidu-19 zatím funguje bez omezení. "S dopravci pravidelně komunikujeme. V případě potřeby kraj přijme opatření, aby dopad na cestující byl co nejmenší," řekl mluvčí hejtmanství Dan Lechmann. Případné změny v dopravě na jednotlivých linkách cestující najdou například na portálu Oredo.

Prioritou Královéhradeckého kraje je udržet v provozu spoje, které zajišťují přepravu cestujících do škol, zaměstnání, nemocnic a zdravotnických zařízení. "Všechny operativní změny ve spojích veřejné dopravy budeme publikovat na krajském webu a sociálních sítích portálu Veřejná doprava Královéhradeckého kraje," uvedl radní pro dopravu Václav Řehoř (ODS).

Pandemie komplikuje provoz MHD v Hradci Králové. Od středy bude jezdit v prázdninovém režimu

Dopravní podnik Hradec Králové se potýká s nedostatkem řidičů kvůli pandemii. Aby podnik a město zachovalo pravidelnost spojů, přechází provoz do prázdninového režimu. Podle tohoto jízdního řádu budou autobusy a trolejbusy ve městě jezdit od 26....

Omezení provozu kvůli šíření covidu mezi řidiči již učinil Dopravní podnik města Hradce Králové. Od středu budou jeho autobusy a trolejbusy jezdit v prázdninovém režimu. Pro děti zůstanou ve dnech výuky v provozu všechny školní spoje. Prázdninový režim MHD bude platit do odvolání.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky ČR, MHD, správa, autobusy, Královéhradecký, kraj, autobus, jízdní, řád, MHD, COVID-19

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.