čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Královehradecký kraj je v počtu covid pozitivních lidí na rekordních číslech. Nakažených je dvakrát tolik než před týdnem

Počty pozitivně testovaných lidí na covid-19 trhají rekordy i v Královéhradeckém kraji. V pondělí testy odhalily 1655 nakažených, což je nejvyšší denní nárůst od začátku pandemie. Dosavadní rekord byl z loňského 6. ledna, kdy za den přibylo 1547 pozitivních. Strmý nárůst počtu nakažených se ale zatím výrazně nepromítá v nemocnicích. Tam spíš bojují s výpadkem zaměstnanců. Provoz nemocnic se ale zatím neomezuje.

V mezitýdenním srovnání strmě roste také incidence, tedy počet nakažených na sto tisíc obyvatel. Ta se za posledních sedm dní zdvojnásobila. Dnes byla v kraji na čísle 1543, před týdnem v úterý 726. 

V nemocnicích v našem regionu se aktuálně léčí 79 pacientů s covidem-19. Stav 18 z nich vyžaduje intenzivní péči zdravotníků. To je o čtyři desítky méně, než bylo na začátku ledna. Přesto se nákaza nadále rychle šíří napříč celým krajem, což ovlivňuje všechny oblasti zejména z důvodu karanténních opatření. S tím souvisí také pracovní karantény, které hygienici povolili zhruba v pěti desítkách případů na pracovištích zdravotnických a sociálních služeb,“ informoval včera hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS). 

Výrazný nárůst covid pozitivních zaznamenaly v posledních dnech školy, v některých z nich je udržení klasického provozu již na hraně.

Některé školy v hradeckém kraji zvládají provoz jen s vypětím všech sil

Personální situace v některých školách v Královéhradeckém kraji se v souvislosti se sílící epidemií koronaviru komplikuje. V regionu přibývá škol, které zvládají výuku jen s vypětím všech sil. Ve školách se každé pondělí koná plošné antigenní...

Podobně jsou na tom i nemocnice, které čelí výpadku části personálu. Nemoc, izolace, karanténa nebo ošetřování člena rodiny se týká několika stovek z nich. "Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové aktuálně chybí z různých důvodů zhruba tři sta zaměstnanců. Zatím nebylo nutné provoz nemocnice omezit," řekl mluvčí hradecké Fakultní nemocnice Jakub Sochor

Také v sociálních zařízeních se mírně zvýšil počet pozitivních klientů. Aktuálně se ale jedná o jednotky případů. Většina klientů je plně očkována a dostala již také posilující dávku očkování.

Nákaza v kraji se podle ministerstva šíří nejrychleji v okrese Rychnov nad Kněžnou, kde za posledních sedm dní přibylo na sto tisíc obyvatel zhruba 1526 nakažených, před týdnem 671. Následuje Hradecko, Trutnovsko, okres Náchod a Jičín. Ve většině případů již převládá nakažlivější varianta omikron.

Hodnocení článku je 34 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Královéhradecký kraj, covid-19, pandemie, nakažení, nemocnice, testování, karanténa, personál, omezení, zdravotnictví

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.