čtvrtek 30. června 2022 Šárka

Cena benzinu je stále stejná, mírně zlevnila nafta. Od příštího týdne dojde k dalšímu zdražování

Cena benzinu v České republice zůstává v posledních týdnech na stejné ceně. Za litr nejprodávanějšího Naturalu 95 řidiči platí v průměru 35,98 koruny. Nafta v posledním týdnu mírně zlevnila. Litr se v současnosti prodává za zhruba 34,92 koruny. Nejlevnější pohonné hmoty v Královéhradeckém kraji natankují v Trutnově a v Milovicích u Hořic.

„V nejbližším týdnu by ceny pohonných hmot měly postupně růst. Ve druhé polovině ledna očekáváme zdražení o 20 až 30 haléřů. Důvodem je opětovaný růst ceny ropy," řekl analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak

Benzin i nafta v posledních týdnech převážně zlevňovaly, ceny jsou v současnosti nejnižší od druhé poloviny října. I tak je nyní Natural 95 o více než osm korun na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 7,68 koruny méně. Na maxima se ceny v loňském roce dostaly přibližně v polovině listopadu, kdy litr Naturalu 95 stál v průměru 37,20 koruny a nafty víc než 36 korun.  

Aktuálně je nejlevnější benzin v Ústeckém kraji, kde se litr v průměru prodává za 35,43 koruny. Za naftu si čerpací stanice účtují nejméně v Jihočeském kraji, průměrně 34,41 koruny za litr. Naopak nejdražší nafta i benzin jsou v Praze.  

V Královéhradeckém kraji je podle serveru ceskybenzin.cz benzín nejlevnější v Trutnově ve Královedvorské ulici a v Milovicích u Hořic. Místní čerpací stanice prodávají litr za 33,5 koruny. Pro některé řidiče se může vyplatit výlet do Polska. Kudowa-Zdrój má čerpací stanice, kde vyjde litr i na 31,80.  

S cenou nafty je to v našem regionu hodně podobné. Na zmiňovaných čerpacích stanicích lidé seženou i nejlevnější naftu. V Trutnově a Milovicích za 31,90 koruny. Relativně příjemnou cenu mají i čerpací stanice na Rašínově třídě nebo v Kutnohorské ulici v Hradci Králové. Za litr nafty si účtují 32,90.  

Ohodnoť článek

Štítky benzin, nafta, pohonné, hmoty, cena, doprava, benzina, čerpací, stanice, ČR, vývoj, Trutnovsko, Jičínsko, Královéhradecký, kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.