pátek 21. ledna 2022 Běla

FOTO | VIDEO: Takhle vypadala první adventní neděle v Hradci Králové

Ačkoliv bez doprovodného programu, většina měst v Královéhradeckém kraji se během včerejška rozsvítila. Magistrát i letos připravil dva vánoční stromy a stovky dalších žárovek a dekorací po celé krajské metropoli. Takhle vypadal Hradec Králové, když se na první adventní neděli setmělo.

GALERIE: Vánočně osvícený Hradec Králové 2021

neděle, 28. listopadu 2021, 21:59

Vánočně osvícený Hradec Králové 2021 | foto: Zdeněk Puš
Vánočně osvícený Hradec Králové 2021 | foto: Zdeněk Puš

„Letošní nálada je fakt super,“ píše na sociálních sítích pod vánočními fotkami Jirka Nosek z Hradce Králové. Řada dalších uživatelů s ním souhlasí, pouze však poukazují na zrušené vánoční trhy a oficiální rozsvěcení vánočního stromu.  

I přesto, že hradecká radnice žádný oficiální program k rozsvěcování stromu nepřipravila, sešlo se u něj několik desítek lidí. Ten na Velkém náměstí se rozsvítil kolem čtvrté hodiny odpoledne.  

„Velice mě to mrzí. Měli jsme pro vás připravené nové vánoční trhy s krásným kulturním programem. Nic z toho teď nemůžeme zrealizovat. Nicméně… Myslím si, že nám to nemůže zabránit v tom, abychom se těšili na Vánoce a Štědrý den. Přeji vám příjemný předvánoční čas. A také vám přeji abyste se vyhnuli tradičnímu předvánočnímu shonu. I když je to přání pravděpodobně naivní,“ řekl ve svém on-line proslovu primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek (ODS).  

Příprava na adventní čas začala v Hradci Králové už v říjnu, kdy pracovníci technických služeb rozmístili první vánoční výzdobu. Po celém městě je 148 motivů a 34 ozdobených vánočních stromů. Za letošní vánoční výzdobu radnice zaplatila 700 tisíc korun. Druhým rokem má krajská metropole dva hlavní stromy. Jedle bělokorá na Velkém náměstí je ze soukromé zahrady v Černožicích. Smrk ztepilý dorazil na Masarykovo náměstí z městských lesů.  

Hodnocení článku je 92 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky advent, neděle, první, Hradec Králové, foto, video, dekorace, strom, rozsvícení, tradice, výzdoba, vánoční

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.