úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Zrušení vánočních trhů, hospody a bary jen do deseti večer. Opatření opět zpřísňují

, aktualizováno 25. listopadu 2021, 17:08

Vláda kvůli zhoršující se koronavirové situaci v Česku vyhlásila další opatření. Kabinet dnes kvůli negativnímu vývoji epidemie rozhodl o zrušení vánočních trhů, uzavření restaurací, klubů a barů v nočních hodinách, konkrétně mezi desátou hodinou večerní a pátou hodinou ranní. Vláda také zakázala popíjení alkoholu na veřejnosti. Sportovních a kulturních akcí se bude moci účastnit maximálně tisíc lidí, maximální počet účastníků společenských akcí, schůzí a oslav bude stanoven na 100 lidí. Opatření budou platná od páteční šesté hodiny večerní.

V Česku bude kvůli epidemii covidu-19 znovu platit nouzový stav. Vláda v demisi ho na dnešním jednání vyhlásila na 30 dní s platností od dnešní půlnoci. Kabinet se ještě v úterý shodl s hejtmany na tom, že nouzový stav zatím není nutný. Některá...

„Z důvodu ohrožení zdraví jsme vyhlásili nouzový stav na dobu třiceti dnů,“ řekl na úvod dnešní tiskové konference premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).

Do Česka se také vrací nouzový stav, který vláda vyhlásila od dnešní půlnoci na třicet dní. Některá plošná opatření proti epidemii by bez něho nebylo možné vyhlásit. „Situace se bude v dalších týdnech zhoršovat. Ke kulminaci by mělo dojít někde kolem vánočních svátků," dodal ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO).

Podle Babiše je v nejbližší době také nevyhnutelné povinné očkování pro vybrané profese (zdravotníci, policisté a podobně) a seniory nad 60 let.

Koronavirová situace v Česku se stále zhoršuje. Testy ve středu potvrdily více než 18 tisíc případů onemocnění covid-19. V úterý jich do statistik přibylo skoro 25 900, nejvíc za jediný den od začátku epidemie loni v březnu. V nemocnicích je podle posledních údajů 5886 lidí s prokázanou koronavirovou nákazou. Počet pacientů v těžkém stavu se blíží 850, což je nejvíc za posledních sedm měsíců.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto vlada.cz

Štítky vláda, koronavirus, opatření, nouzový stav

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.