úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Hasiči zasahovali v Otovicích u požáru dílny, která nakonec lehla popelem. Škoda je přes půl milionu

V Otovicích na Náchodsku zasahovaly čtyři jednotky hasičů u večerního požáru dílny. Oheň pohltil objekt o rozměrech 7x5 metrů. Při příjezdu hasičských jednotek z Broumova a JSDH Meziměstí, Broumov a Otovice už byla dílna celá v plamenech. Škoda je podle prvotního odhadu přes půl milionu korun.

Večerní požár v Otrokovicích zaměstnal celkem čtyři jednotky hasičů. Z řad profesionálů na místo vyjeli hasiči z Broumova. S ohledáním objektu a dohašením pak vypomáhaly i jednotky sboru dobrovolných hasičů Meziměstí, Broumov a Otovic.

Požár zachvátil dílnu, která byla při příjezdu prvních jednotek už celá v plamenech. „Na likvidaci bylo nasazeno několik vodních proudů. Kolem půl osmé večer se podařilo hasičům požár lokalizovat. Vyhledávali také tlakové lahve, které se měly v dílně nacházet“, uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Zasahující jednotky poté musely ještě rozebrat konstrukci objektu a dohasit skrytá ohniska. Na požářiště do půlnoci dohlížela dobrovolná jednotka. „Místo ohledal vyšetřovatel hasičů, který zjistil, že s největší pravděpodobností začalo hořet od topidla. Škoda je podle prvního odhadu ve výši asi 550 tisíc korun“, dodala mluvčí.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Královéhradecký kraj, Otovice, hasiči, požár, dílna, jednotky, dobrovolní hasiči, Náchodsko, škoda, nebezpečí, Broumov, oheň, plameny, zásah

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.