čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

Cyklista nepřežil ranní nehodu v Hradci Králové. Po srážce s osobákem na místě zemřel

Tragédií skončila dnešní ranní nehoda v ulici Bratří Štefanů v Hradci Králové. Ve směru do města srazil sedmapadesátiletý řidič bílé Škody Fabie třiapadesátiletého cyklistu. Ten přelétl přes kapotu a narazil do čelního skla.

„I přes veškerou snahu záchranářů na místě svým zraněním podlehl. Nikdo další zraněn nebyl,“ řekla mluvčí policie Iva Kormošová. U řidiče osobního vozu policie provedla dechovou zkoušku. Její výsledek byl negativní. U mrtvého cyklisty bude nařízena soudní pitva. 

Podle policie je škoda na jízdním kole ve výši dvou tisíc korun. Na autě kolem 40 tisíc. Přesnou příčinu a další okolnosti nehody policie teprve vyšetřuje.  

Podzim je rizikovým obdobím pro chodce. Podílí se na tom nárůst dopravy a špatná viditelnost

Každou pátou obětí a téměř každou třetí těžce zraněnou osobou v silničním provozu je během října a listopadu chodec. Důvodů proč těchto nehod přibývá je několik. Hlavními rizikovými faktory jsou snížená viditelnost během ranní a odpolední...

Policie apeluje na chodce i cyklisty, aby nepodceňovali dostatek reflexních prvků a dodržovali pravidlo „vidět a být viděn“. Během podzimního počasí je často snížená viditelnost, která každoročně může za celou řadu dopravních nehod.  

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky doprava, Hradec Králové, nehoda, Škoda, Fabia, policie, krimi, tragédie, cyklista, zranění, srážka, Bratří Štefanů

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.