úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Během Dušiček budou mít hradecké hřbitovy otevřeno déle. Pojede i více spojů MHD

Dušičky – památka na všechny zesnulé. Na hradecké hřbitovy každoročně vyrazí stovky lidí. Stejně tak jako v minulých letech, i letos budou mít ty v Hradci Králové prodlouženou otevírací dobu. Dopravní podnik Hradec Králové posílí i některé spoje hromadné dopravy. Na průběh Dušiček budou tradičně dohlížet i strážníci městské policie.

Hradecké hřbitovy budou mít prodlouženou otevírací dobu ve dnech od 23. října do 3. listopadu. Navštívit je bude možné vždy od 8:00 do 20:00. „Kancelář správy hřbitovů v Kuklenách bude v této době otevřena v úředních dnech v pondělí a ve středu od 8:00 do 12:00 a od 13:00 do 16.30“ řekla pro radniční zpravodaj vedoucí správy městských hřbitovů Naďa Štěrbová

Ve čtvrtek 28. října o nadcházejícím víkendu chystá Dopravní podnik Hradec Králové rozšířit některé své spoje. Půjde o linky, které zajíždějí na největší městské hřbitovy do Kuklen a Malšovic. Největší změny se budou týkat linky číslo devět. Ta bude posílena o velkokapacitní kloubové vozy, které budou zajíždět až na konečnou u malšovického hřbitova.  

Tradicí je v Hradci Králové dohled městské policie. Ten nebude chybět ani během letošních Dušiček. Ty budou dohlížet především na dopravu v okolí velkých hřbitovů. „Aby se předešlo zbytečným nehodám, chtěli bychom požádat občany o zvýšenou ohleduplnost a trpělivost na silnicích. Strážníci jsou připraveni koordinovat dopravní situaci na příjezdových komunikacích, usměrňovat dopravu a dohlížet na parkování v okolí hřbitovů,“ uvedla Eva Kněžourová, tisková mluvčí hradeckých městských strážníků. 

Ohodnoť článek

Štítky Dušičky, Hradec Králové, hřbitov, MHD, policie, strážník, otevírací, doba, památka, zesnulých, spoje, linky, svátek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.