pondělí 25. října 2021 Beáta

Královéhradecký kraj opravil budovu Na Okrouhlíku v Hradci Králové. Budovu poničilo počasí

Oprava zateplení na administrativní budově v ulici Na Orkouhlíku v Hradci Králové vyšla Královéhradecký kraj na 16,9 milionu korun. Fasádu v minulosti poničil vítr. Stavební práce začaly v září 2020 a skončily o rok později. Budova patří kraji. Od listopadu v ní bude sídlit krajská příspěvková organizace Správa silnic.

"Při opravách jsme museli respektovat odborný posudek o výskytu zvláště chráněných druhů ptactva, a proto kraj umístil na opravenou fasádu budky pro netopýry a rorýse," uvedl první náměstek hejtmana pro investice Pavel Bulíček (Piráti).

Opravy začaly demontáží narušené části původního zateplovacího systému a stavbaři poté namontovali nový na celý obvodový plášť budovy. Součástí stavebních prací byla výměna oken, parapetů a vstupních i balkonových dveří.

Budovu nyní využívá odbor školství krajského úřadu, Pedagogicko-psychologická poradna a Speciálně pedagogické centrum Královéhradeckého kraje a bankovní instituce. "Nové sídlo zde od listopadu získá krajská příspěvková organizace Správa silnic," uvedl radní pro majetek a dopravu Václav Řehoř (ODS).

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Tomáš Hájek

Štítky ČR, správa, stavby, Hradec Králové, oprava, rekonstrukce, vítr, zateplení, fasáda, Královéhradecký, kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.