úterý 25. ledna 2022 Miloš

Netflix nastíní, co se děje s Schumacherem a co s ženami s krizí středního věku

Čtveřice čtyřicátnic probírá své životy. Nejde o Sex ve městě, nýbrž o nový seriál Netflixu. Tam dorazil dokument o bývalé hvězdě Formule 1 nebo akční nářez ve stylu Johna Wicka. Na HBO GO zase došlo ke zmizení letadla, které se však po pěti letech objevilo.

S nervama v koncích

Herečka Julia Delpyová stojí u zrodu nového komediálního seriálu Netflixu S nervama v koncích. Ten pojednává o čtyřech čtyřicátnicích – kuchařce, svobodné matce, bohaté dědičce a nezaměstnané. Každá má jiné problémy, jedna má složitější pracovní život, druhá zase osobní. Všechny se ale tak trochu hledají s přicházející krizí středního věku.

Nenechte se zmást popiskem, nejde o žádný Sex ve městě, kde by se řešila jen móda a milostný život. Seriál se dívá na vážná životní témata s humorem, který je milý, ale nebojí se být i drsný a celý seriál provází myšlenka, hlavně se ze života nezbláznit. K čemuž tedy nemají hlavní hrdinky mnohdy daleko.

I přes téma a ústřední čtveřici kamarádek, které jsou ale poměrně sympatické, by si seriál díky jeho vtipu mohli oblíbit i muži. A nejen ti s krizí středního věku.

Zdroj: Netflix

Schumacher

Jeden z nejočekávanějších dokumentů je tady. Tedy přesněji na Netflixu. A netýká se nikoho jiného, než sedminásobného mistra světa Formule 1 Michaela Schumachera, který v zimě 2013 utrpěl při lyžování v Alpách vážný úraz hlavy. Jeho stav byl poté velmi vážný, mnoho detailů o jeho zdraví však do médií neproniklo. Což měl tento film změnit.

A částečně se mu to povedlo. V prostřizích Schumacherovy kariéry promlouvá mnoho jeho známých, rodina, také jeho konkurenti. Vykládají o tom, jaký je perfekcionista, jak je talentovaný, co všechno ještě mohl dokázat, kdyby ho nepotkala nešťastná nehoda. Jenomže Schumacher je v současné době na přístrojích, které udržují v chodu jeho základní životní funkce, musí se o něj někdo pravidelně starat. Více se toho o něm však nedozvíme a závodníka v aktuálním stavu neuvidíme. Je tu s námi, ale je jiný. To je nejvíc, co nám o něm jeho blízcí v dokumentu povědí.

Hořká pachuť se nese celým filmem. Zatímco vyhrané závody, stupně vítězů a tryskající šampaňské vykouzlí úsměv na tváři, současný stav jednoho z nejslavnějších závodníků všech dob rozesmutní. A donutí vás přemýšlet, jak se v jediné chvíli může život obrátit naruby.

Zdroj: Netflix

Kate

Herečce Mary Elizabeth Winsteadové není žánr akčních filmů cizí. Blýskla se už v páté Smrtonosné pasti nebo třeba v Birds of prey. A tak se nyní představuje jako ženská verze Johna Wicka v novém filmu na Netflixu. V roli jejího mentora, který jí cvičí, se můžete těšit na Woodyho Harrelsona.

Nájemná vražedkyně Kate nemá se zabíjením problém. Má však jedno pravidlo: žádné děti v okolí. Když má tedy zabít svůj cíl, který nepředvídaně vystoupí z auta se svou dcerou, chce vycouvat. Jenže rozkaz ve sluchátku zní jasně a Kate vystřelí. Následně je otrávena a zbývá jí necelý den života. Vydává se tedy na lov ulicemi Tokia a spřátelí se s dcerou bývalého cíle.

Kate odsýpá, ústřední dvojice je sympatická a zběsilá jízda Tokiem za světel neonů baví. John Wick to sice není, ale i ženské hrdinky mají právo zmasakrovat kohokoliv, kdo se jim postaví do cesty. A to se Kate daří.

Zdroj: Netflix

Manifest

Při zaoceánském letě dojde ke zmizení letadla. O pět a půl roku později letadlo přistane, na jeho palubě však čas plynul jinak a uběhlo jen pár hodin. Pasažéři letu 828 se tak musí znovu zaběhnout do svých životů. Jejich rodiny však už dávno počítali s tím, že jsou všichni mrtví.

Pilot má poutavý a svižní start. Příběh se především soustředí na sourozence Michaelu a Bena. Za dobu jejich zmizení jim zemřela matka, Michaelin bývalý přítel je ženatý a Benův syn, který s nimi také letěl, má díky pokroku vědy šanci překonat boj s těžkou nemocí. Vypadalo to, že jediným mysteriózním prvkem bude ono „zmizení“ letadla a dále půjde především o vztahové drama. Jenomže.

K Michaele začne slyšet v hlavě hlasy. Díky tomu například včas zařve na řidiče autobusu ať zastaví a nepřejede dítě. Hlasy začne slyšet i její bratr. A tady už seriál sklouzává víc a víc do žánru sci-fi, což nemusí být úplně na škodu, záleží, jak se tvůrci s látkou, která nabízí nespočet možností, poperou.

Na HBO GO jsou nyní dostupné všechny tři série Manifestu s českým dabingem. Můžete tak posoudit, zda jeho hrdinové využijí druhou šanci, nebo ji zahodí.

Zdroj: NBC

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Netflix, NBC

Štítky Netlix, Hbo, Seriály, Streamovací služby, Manifest, Kate, Schumacher

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.