pondělí 25. října 2021 Beáta

Muž z Hradce Králové se přiznal k rok a půl staré krádeži. Tížilo ho svědomí

Policie v Hradci Králové znovu otevřela spis týkající se krádeže v jedné z hradeckých firem. Kvůli nedostatku důkazů se před rokem a půl nepodařilo pachatele najít. Ten se nyní sám přihlásil na policii. Podle jeho výpovědi ho tížilo svědomí.

Ke vloupání a pokusu o krádež došlo už v lednu roku 2020. „Z vyšetřování vyplynulo, že třiačtyřicetiletý muž ve společnosti pracoval asi dva měsíce,“ řekla mluvčí policie Iva Kormošová. Pachatel se přiznal, že měl na zaměstnavatele vztek, jelikož mu byla pokrácena slibovaná výplata.  

Motivem vloupání do areálu společnosti byla pomsta. Muž přelezl plot a chtěl ukrást nejrůznější nářadí v hodnotě 133 tisíc korun. Do tašky připravil nýtovací pistole, vrtačky, nabíječky, svářecí kuklu a další drobné nářadí. Následně však zjistil, že tašku neunese. Proto ji nechal v jiné části areálu a z místa utekl. „Z firmy odešel, aniž by cokoli odcizil,“ potvrdila mluvčí.  

V současné době je obviněn z trestného činu krádež ve stádiu pokusu. Za to mu hrozí jeden až tři roky ve vězení.  

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Dominik Svoboda

Štítky policie, krádež, Hradec Králové, společnost, přiznání, vin, vězení, vyšetřování, pomsta, zaměstnanec, zaměstnavatel

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.