neděle 17. října 2021 Hedvika

Na Náchodsku řádil zloděj. Vykradl několik stanů a rekreační chatku

Každoročně jsou letní prázdniny velkou příležitostí pro zloděje a kapsáře. Policie na Náchodsku nyní vyšetřuje krádeže ve třech stanech a jedné rekreační chatce. Kromě osobních věcí zmizela i hotovost. Celkem se škoda vyšplhala na 17 tisíc korun.

„Policisté nyní vyhodnocují veškeré poznatky a případem se intenzivně zabývají. Zároveň zahájili úkony trestního řízení na neznámého pachatele, kterému za přečin krádeže a porušování domovní svobody v případě dopadení a prokázání viny hrozí až osm let,“ potvrdila mluvčí policie Lucie Konečná.   

Zabránit krádeži je velice obtížné

Sama policie přiznává, že ubránit se zlodějům a kapsářům je velice složité. Zručný lapka dokáže vykrást kapsy, batohy i kabelky. Navíc mu k tomu stačí doslova jen pár vteřin. „Dodržování všech preventivních rad a pravidel možná neodradí pachatele majetkové trestné činnosti od spáchání krádeže, ale určitě minimalizuje škody, které Vám tím způsobí,“ upozorňuje policie.

Jedno z hlavních pravidel mluví o hotovosti a cenných věcech na společenských, kulturních a sportovních akcích. Čím méně jich máme, tím lépe pro nás. To samé platí i o zbytečně velkém množství peněz v hotovosti.

Během nocování ve stanu bychom měli mít všechny cenné věci přímo u sebe. Ideálně zapnuté ve spacáku. „Ani zavřený úložný prostor vozu, do kterého není vidět, však není zárukou bezpečnosti,“ řekla Konečná.

Nadále je třeba myslet i na to, že auto není trezor. Pokud je to nezbytné, je třeba věc do vozu uložit tak, aby nebyla na první pohled vidět. Například do zavazadlového prostoru, k rezervě nebo do přihrádky. Ani to však nezaručí, že ji případný zloděj nenajde.

„Abyste si ze svých cest odvezli jen krásné a příjemné zážitky, myslete stále na to, že prevence je základem všeho,“ dodává policie.

Ohodnoť článek

Štítky stan, kemp, dovolená, krádež, zloděj, policie, Náchodsko, chata, cennosti, peníze

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.