neděle 26. září 2021 Andrea

Bouře na Hradecku lámala stromy. Přívalový déšť zatopil sklepy

Hasiči na Královéhradecku zasahovali kvůli silnému dešti a bouřkám u desítky událostí. Nejčastěji odstraňovali ze silnic spadlé stromy, větve a čerpali vodu ze sklepů. Nikdo nebyl zraněn. Nejhorší situace s přívalovým deštěm byla v Káranicích, Chudeřicích a Obědovicích. Spadlé stromy a větve odstraňovali hasiči z komunikací v Hradci Králové, Lišicích, na silnici první třídy číslo 35 u Sadové a v Kosicích.

"Konkrétně v Káranicích byla nasazena čerpadla v asi dvacítce rodinných domů a garážích. V obci se také tvořily laguny z vody, která nestačila odtékat místní kanalizací. Z preventivních důvodů byly na místa navezeny pytle s pískem. Kolem 23:00 se situace uklidňovala, jednotky se vracely zpět na své základny kolem druhé hodiny ranní," řekla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. Na čerpání vody ze zatopených prostor se podíleli profesionální i dobrovolní hasiči.

Podle meteorologů dnes silné bouřky v Královéhradeckém kraji nehrozí. Mělo by být polojasno až oblačno, místy přechodně až zataženo, přeháňky nebo bouřky jen ojediněle. Nejvyšší denní teploty budou mezi 26 až 29 stupni Celsia, na horách kolem 20.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky ČR, počasí, hasiči, bouře, Hradecko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.