neděle 20. června 2021 Květa

V Labi ve Dvoře Králové se topil muž, na místě zasahoval i vrtulník

Podle informací, které dostali policisté, muž ve Dvoře Králové spadl do Labe. Na místo se proto okamžitě vydala hlídka, která muže společně s náhodným kolemjdoucím a hasiči zachránila. Muže se podařilo resuscitovat, poté ho vrtulník transportoval do nemocnice.

Policisté ze Dvora Králové nad Labem dostali v neděli odpoledne hlášení, že do řeky Labe spadnul neznámý muž. Na místo proto okamžitě vyrazila hlídka, která začala po pohřešovaném muži intenzivně pátrat a zjišťovat veškeré informace od kolemjdoucích. Krátce na to muže v řece policisté uviděli.

„Jeden z policistů si přivolal na pomoc kolemjdoucí a neváhal ihned pro pohřešovaného muže, kterého dělilo od Říhova splavu asi patnáct metrů, do řeky skočit. Policista topícího se muže začal okamžitě resuscitovat už u stěny koryta řeky, a to do příjezdu záchranářů a hasičů,“ popsala policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Hasiči pak pomohli při vytahování muže z koryta řeky. Poté si tonoucího muže převzali záchranáři.

„Druhý policista na místě asistoval při přistání vrtulníku. Muže následně z místa zdravotníci letecky transportovali do nemocnice,“ dodává mluvčí.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky Labe, tonoucí, řeka, hasiči, policie, záchranka, Dvůr Králové nad Labem, vrtulník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.