středa 20. listopadu 2019 Nikola

Zdrogovaný řidič na Jičínsku vezl extázi i kokain. Hrozí mu až deset let vězení

Celníci na Jičínsku zastavili řidiče, který převážel téměř 1400 tablet extáze a 80 gramů kokainu. Jednatřicetiletý řidič černého vozidla BMW na sebe upozornil stylem jízdy, později se ukázalo, že byl pod vlivem drog, informovala o tom mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj Jitka Fajstavrová. Na černém trhu by bylo možné za narkotika utržit nejméně 370 tisíc korun. Celníci zadrženého muže předali přivolaným policistům.

Množství drog, které celníci našli v zavazadlovém prostoru automobilu, je samotné překvapilo," řekla Fajstavrová.

Při prohlídce vozidla našli v černém příručním kufru dva ukryté plastové sáčky obsahující tablety a bílý prášek. Tablety extáze byly ukryté třeba i v přihrádce před řadicí pákou v kabině vozidla. „Provedená odborná kriminalistická analýza z odvětví chemie určila, že se jedná o 1393 kusů tablet extáze spolu se 79,9 gramy kokainu," uvedl mluvčí jičínské policie Aleš Brendl.

Policie obvinila muže z nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, hrozí mu až deset let vězení. Policistům řekl, že drogy si letos v květnu přivezl ze zahraničí pro sebe.

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky drogy, Jičínsko, řidič, auto

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.