Počasí dnes23 °C, zítra25 °C
Středa 7. června 2023  |  Svátek má Iveta

Děti se s nadšením nechaly spoutat. Policista navštívil tábor v Hořicích

Děti z příměstského tábora v Hořicích měly tento týden netradiční návštěvu, policejního preventistu, který tu měl přednášku. Největší zájem vyvolala ukázka zbraní. Všichni účastníci se také nechali s nadšením dobrovolně spoutat.

Policista z oddělení tisku a prevence přijal pozvání na příměstský tábor Krav Maga v Hořicích, který se zaměřuje na sebeobranu dětí. Policista tu měl tematickou přednášku se zaměřením na otázky spojené s trestní odpovědností a legislativou sebeobrany. „Důraz se kladl především na řádné vysvětlení pojmů krajní nouze, nutná obrana a oprávněné použití zbraně. Děti měly rovněž jedinečnou možnost seznámit se s výzbrojí a výstrojí policistů,“ uvedl policejní mluvčí Aleš Brendl.  

Největší zájem a nadšení u dětí vyvolala praktická ukázka zbraní a policejních pout. Úspěch sklidil i film o služební kynologii a hipologii, který je součástí představení jednotlivých složek policie.

„Závěrem se patří poděkovat všem instruktorům a lidem, kteří se na úkor svého volného času věnují dětem. Svojí aktivitou se snaží dostat je od počítačů a virtuálního světa s cílem připravit je na skutečný reálný život, který bohužel chyby neodpouští,“ dodává Aleš Brendl.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, prevence, děti, tábor, Hořice, přednáška, zbraň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.