pátek 17. září 2021 Naděžda

Policie pátrá po muži, který ve zlatnictví platil neplatnými penězi

Jičínští policisté pátrají po zatím neznámém muži, který si ve zlatnictví vybral dva zlaté šperky v hodnotě přes 32 tisíc korun. Muž mluvil anglicky a domluvil se s prodavačkou, že zaplatí australskými dolary. Ve skutečnosti šlo ale o neplatné peníze.

Policisté z Jičína se obracejí na veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání po muži, který v úterý 29. června podvedl zdejší prodavačku ve zlatnictví. Muž vešel do obchodu odpoledne po 17. hodině a mluvil anglicky.

„Následně měl zakoupit dva zlaté šperky v hodnotě přesahující 32 tisíc korun. Po domluvě a souhlasu s podvedenou prodavačkou měl zaplatit celkovou částku v australských dolarech. Ve skutečnosti se však mělo jednat o neplatné argentinské peso bez hodnoty,“ říká k případu policejní mluvčí Aleš Brendl.

Za podvod muži v případě dopadení a prokázání viny hrozí až dvouleté vězení. „V souvislosti s probíhajícím šetřením a na základě dosavadních výsledků se policisté obrací na veřejnost se žádostí s prosbou o pomoc při ztotožnění osoby na fotografii, která se v uvedenou dobu pohybovala na místě činu,“ dodává Brendl.

Případné informace mohou lidé sdělit policistům osobně nebo na telefonním čísle 974 533 651.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, pátrání, Jičín, krádež, zlatnictví

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.