středa 11. prosince 2019 Dana

FOTOGALERIE: Ve Smiřicích hořela lakovna, škoda pravděpodobně přesáhne milion

Ve Smiřicích na Královéhradecku dnes odpoledne hořela lakovna. Požár způsobil škodu asi za milion korun. Oheň likvidovalo sedm jednotek hasičů. Příčiny ohně, při kterém nebyl nikdo zraněn, zůstávají v šetření.

Lakovna je v objektu pro výrobu a skladování v Cukrovarské ulici. Hasičům se podařilo před plameny ochránit sousední objekt. Poslední ohniska hasiči našli s pomocí termokamery v odsávacím ventilátoru a komínu. Ventilátor proto museli demontovat a ochladit.

Hasiči nasadili hned po svém příjezdu na likvidaci požáru vodní proudy s pěnou. Jednotkám se podařilo brzy šíření požáru zastavit, před plameny uchránily sousední objekt. Lokalizace byla ohlášena v 13:22 hod., hasiči poté ještě prováděli průzkum a další zkušební měření pomocí termokamery. Poslední ohniska požáru zůstala v odsávacím ventilátoru a dlouhém komínu. Ventilátor musel být demontován a ochlazen. Konečnou likvidaci události ohlásil velitel zásahu v 15:27 hod. Na místě byla ponechána místní smiřická dobrovolná jednotka, která provádí dohlídku do nočních hodin.

Příčina vzniku požáru je nyní předmětem vyšetřování. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun, další hodnoty ve výši zhruba 10 milionů korun se podařilo hasičům před požárem uchránit.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Jaroměř, Hradec Králové – Pražská a centrální stanice Hradec Králové, dále pak JSDH Smiřice, Černilov, Lochenice, Holohlavy.

Autoři | Foto KŘP Královehradeckého kraje

Štítky ČR, požár, Královéhradecko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.