pátek 15. listopadu 2019 Leopold

Tesco u Atria by nakonec mělo být otevřeno dřív než za rok, a to už v dubnu

Ačkoliv mělo být Tesco u Atria otevřeno už letos v prosinci, tak se kvůli delší rekonstrukci znovuotevření protáhne. Na obchodním domě nově visí prodloužené stavební povolení, až do prosince příštího roku, vše by se nicméně mělo stihnout do dubna 2020.

Informaci potvrdil pro Hradeckou drbnu mluvčí Tesca Václav Kokoulíček. "Plánované otevření obchodu bylo sice proti původnímu plánu drobně posunuto, ale obchod by měl být otevřen v dubnu 2020," řekl mluvčí.

Podle nepotvrzených informací se oprava protáhla kvůli špatném technickému stavu budovy a propadlé střeše, nicméně to mluvčí Tesca vyvrátil. "Informace o tom, že se propadla střecha se nezakládá na pravdě," dodal.

Třípatrový objekt, ve kterém fungoval do počátku 90. let v Hradci Králové první vícesortimentní obchodní dům Prior, vznikl v letech 1978 až 1981. Budově musel ustoupit celý blok domů. Na počátku 80. let to byl se svými 7200 metry čtverečními prodejní a více než 9000 metry čtverečními užitkové plochy čtvrtý největší obchodní dům v tehdejším Československu.

Zajímavostí byly i eskalátory, které byly prvním takovým zařízením ve veřejném prostoru v Hradci Králové. Britská společnost Tesco koupila objekt od americké firmy K-Mart v druhé polovině 90. let. V přízemí je supermarket potravin, v patře oděvy, domácí potřeby a třeba také hračky. Ve druhém patře objektu je samoobslužná restaurace s terasou. Střecha objektu slouží částečně jako parkoviště.

Štítky Obchodním dům Tesco, Atrium, rekonstrukce, Hradec Králové

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.