Hradcem vás o víkendu provede Gočár, osloví vás Karel Gott, ve hře jsou i trhy a workshopy

Autoři | Foto se souhlasem Dobrého divadla

Tento víkend v Hradci Králové to bude jízda. Od prohlídky města s architektem Gočárem, přes pohádky pro děti po předvánoční koncert. K tomu basket, knižní mini-veletrh i farmářské trhy.

Sobota, 22. listopadu

Začněte sobotu jedinečnou prohlídkou Hradcem Králové s architektem Gočárem, která vás provede po městě a odhalí, jak ho viděl slavný architekt Josef Gočár. Prohlídka začíná v 10:00 a zavede vás k ikonickým budovám jako je Muzeum, Sokolovna, či Gymnázium J. K. Tyla a nakonec budete mít možnost vystoupat na střechu gymnázia a užít si nádherný výhled na město.

Pokud máte rádi farmářské trhy, v sobotu dopoledne (8:00–12:00) probíhají na Tylově nábřeží. Nejen že ochutnáte čerstvé lokální produkty, ale děti se mohou zapojit do různých aktivit, jako je pěstování nebo výroba vlastních výrobků.

Pro milovníky pohádek je tu Čertovská pohádka v Adalbertinu, která začíná v 10:00. Příběh o ustrašeném čertíkovi je určený pro děti od 3 let a nabízí zábavu a smích díky maňáskovému představení.

Pro ty, kteří chtějí zažít něco speciálního, je tu od 14:00 koncert Dobrodružství s filharmonií u příležitosti 800. výročí města. Děti i dospělí si užijí krásnou hudbu, tanec a příběhy z historie Hradce Králové.

Pokud máte kreativního ducha, v Botanické zahradě probíhá workshop Kresba květin pro děti (14:00–16:00), kde si děti od 5 let mohou vyzkoušet malování a poznat krásy přírody.

Večer se pak můžete vydat na komedii Brokolice na Marsu v Klicperově divadle (19:00–21:10), která vám nabídne vtipný pohled na stáří, vzpomínky a životní výzvy postav, které znáte z předchozích Drábkových her.

Neděle, 23. listopadu

Neděle začíná pohádkou Ošklivé kačátko v Adalbertinu (10:00–10:45). Příběh podle H. Ch. Andersena je plný optimismu a překvapení pro děti od 4 let.

Pokud chcete něco kreativního, Dračtení v Divadle Drak (14:00–17:00) nabízí mini-veletrh dětských knih, tvořivé dílny a spoustu zábavy pro malé i velké knihomoly.

Pro milovníky klasické hudby je v Katedrále sv. Ducha v 18:00 připraven Slavnostní předvánoční koncert AVE MARIA. Koncert nabídne krásné melodie ve spojení varhan a koncertního křídla, doprovázené předvánoční atmosférou. Můj vzor, božský Karel (15:00) je koncert v Kongresovém centru Aldis, který vzdává hold legendárnímu Karlu Gottovi.

Pokud máte rádi sport, v neděli večer se můžete vydat na basketbalové utkání mezi BK GAPA Hradec Králové a SLUNETA Ústí nad Labem (19:30) ve sportovní hale Třebeš.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Hradec Králové, kultura, akce, Gočár, Gott, workshop, trhy, víkend

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.