Výstava na hlavním nádraží odhaluje budoucnost železnice v Královéhradeckém kraji

Autoři | Foto se svolením Královéhradeckého kraje

Na hlavním nádraží v Hradci Králové je až do konce září k vidění výstava, která představuje budoucnost železniční dopravy v regionu. Organizovaná Správou železnic, nabízí návštěvníkům pohled na klíčové projekty, které zásadně změní železniční infrastrukturu v kraji.

Hlavní nádraží se na několik týdnů stalo centrem informací o budoucích změnách v železniční dopravě. Mezi hlavní projekty patří zdvoukolejnění tratě mezi Hradcem Králové a Jaroměří a modernizace úseku až na státní hranice, což umožní rychlejší a pohodlnější spojení s okolními regiony.

Hejtman Martin Červíček zdůraznil, že výstava je skvělou příležitostí pro veřejnost, aby se dozvěděla o významu těchto projektů. „Jsou to důležité kroky pro zlepšení spojení mezi Prahou a Varšavou,“ uvedl v tiskové zprávě hejtman.

Modernizace železniční infrastruktury přinese nejen rychlejší cestování, ale také významné ekologické benefity,“ uvádí ve zprávě Generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. Dva z nejvýznamnějších projektů zahrnují rekonstrukci uzlu Hradec Králové, která začne již koncem tohoto roku, a přípravy na vysokorychlostní železnici.

Návštěvníci se mohou těšit na detailní informace o přestavbě železničního uzlu Hradec Králové, modernizaci spojení s Chlumcem nad Cidlinou a elektrizaci tratě z Týniště nad Orlicí do Solnice. Výstava také zahrnuje sekci věnovanou vysokorychlostním tratím, které mají potenciál radikálně zlepšit dostupnost regionu.

Výstava je umístěna v prostorách bývalé restaurace na nádraží a je otevřena denně od 14:00 do 18:00. Vstup je zdarma, což umožňuje široké veřejnosti snadno získat informace o tom, jak se bude krajinou Královéhradeckého kraje v budoucnu táhnout moderní železnice.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Královéhradecký kraj, hlavní nádraží, železnice, projekt, Hradec Králové, Správa železnic, Jaroměř, Martin Červíček

Komentáře

Roman Jeschke

Správa železnic není schopna za 96 let vyřešit hlavní nádraží v Brně.

Sobota, 21. září 2024, 19:17Odpovědět

Standa Jandečka

A dvojkolejka z HK do Chocně ?

Pátek, 20. září 2024, 17:12Odpovědět

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.