sobota 29. ledna 2022 Zdislava

Po Hlavní ulici na Novém Hradci Králové se řidiči projedou už v prosinci

Dostavba Hlavní silnice v Hradci Králové finišuje. Jde o o páteřní komunikaci mezi Roudničskou a Brněnskou ulicí ve čtvrti Nový Hradec Králové. Současná největší investice města do komunikací přijde na šedesát milionů korun a řidičům by se měla otevřít už v prosinci.

Rekonstrukci Hlavní silnice město zahájilo v polovině loňského roku. Teď mají stavbaři před sebou už pouze dokončovací práce jako jsou úpravy nezpevněných ploch nebo vysetí trávníků. „Tyto dodělávky ale nemají vliv na bezpečnost provozu. Proto podáme na stavební úřad žádost o předčasné užívání komunikace," uvedl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS).

Součástí investice je i obnova zeleně, opravy chodníků, zakoupení nového veřejného osvětlení a doplnění mobiliáře. "Do stavby jsou zároveň zahrnuty rekonstrukce veškerých místních a účelových komunikací, které propojují Hlavní ulici s ulicemi Pod Vodárnou, K Hvězdárně a K Cikánu," dodala radnice.

Veškeré práce by měly být hotové na jaře 2022, kdy mají úřady vydat kolaudační rozhodnutí.

Rozpočet kolem šedesáti milionů korun činí z této stavby současnou největší investici města do komunikací. Mezi dopravními stavbami je finančně nejnáročnější investicí města stavba inteligentního dopravního systému, která začala v červenci a do provozu by měla být uvedena v roce 2023. Městskou kasu to vyjde na 229 milionů korun bez DPH.

Hradec Králové dostane inteligentní dopravní systém. Jeho příprava začne tento měsíc

V Hradci Králové by měla v polovině června začít stavba Inteligentního dopravního systému (IDS) za 229 milionů korun bez DPH. Systém by měl zvýšit plynulost a bezpečnost automobilové dopravy ve stotisícovém městě. S jeho spuštěním město počítá v...

Ohodnoť článek

Štítky Královéhradecký kraj, Hradec Králové, Hlavní ulice, oprava, investice, rekonstrukce, řidiči, doprava, vozovka, Jiří Bláha, kolaudace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.