Královéhradecký kraj
ZprávyPOČASÍ NA NEDĚLI: Slunce a teploty kolem šesti stupňů
Druhá polovina víkendu bude v Královéhradeckém kraji o něco příjemnější. Prakticky celý den by mělo být polojasno. Dešťové nebo sněhové přeháňky se přidají jen ojediněle. Pravá zima ale ani dnes nedorazí.
ZprávyPOČASÍ NA SOBOTU: Šest stupňů celsia s deštěm
První polovina víkendu bude na východě Čech relativně chladná. Během dopoledne a první poloviny dne navíc můžeme zmoknout. Jen ve vyšších polohách, nad 500 metrů nad mořem, můžeme mluvit o přeháňkách sněhových.
ZprávyHasiči z Královéhradeckého kraje budou hasit i vodou ze zasněžování sjezdovek
Hasiči budou moci hasit požáry v Krkonoších a Orlických horách i vodou ze systémů umělého zasněžování sjezdovek. Umožní to speciální přetlakové ventily. Ty hasičské hadice bezpečně napojí na rozvody umělého zasněžování.
ZprávyPolicie pátrá po třicetileté ženě z Trutnovska
Policie v těchto dnech pátrá po třicetileté Evě Izákové z Trutnovska. Ta by mohla poskytnout důležité informace k případu, kterým se policie v Trutnově zabývá. Policie proto prosí veřejnost o pomoc. Pokud jí poznáváte a víte kde se nachází, volejte 158.
ZprávyLyžařská střediska v Královéhradeckém kraji hlásí slušné podmínky. O víkendu bude z čeho vybírat
Hlavní lyžařská střediska v Královéhradeckém kraji hlásí nadále velmi dobré podmínky, lyžuje se na více než 60 kilometrech sjezdovek. Někteří lyžaři kvůli obavám z koronaviru v Itálii změnili plány a místo do Alp vyrážejí do českých hor, například do největšího krkonošského střediska Špindlerův Mlýn. Na sjezdovkách leží nejčastěji od 30 do 80 centimetru sněhu.
ZprávyBenzin i nafta v Královéhradeckém kraji zlevnily za měsíc a půl skoro o korunu na litru. Ceny mají klesat i nadále
Pohonné hmoty nejen v Královéhradeckém kraji, ale i v celém Česku nadále zlevňují. Průměrná cena benzinu klesla za poslední týden o deset haléřů. V Královéhradeckém kraji vyjde na 31,19 koruny za litr. Litr nafty natankujeme za 30,81 korun.
ZprávyOd pondělí 9. března omezí Královédvorská nemocnice návštěvy
Královédvorská nemocnice omezí kvůli koronaviru od pondělí 9. března návštěvy na oddělení následné péče. Platit to bude až do odvolání.
ZprávyLetecká záchranná služba v Hradci Králové oslaví třicet let vernisáží
Letecká záchranná služba v Hradci Králové funguje třicet let. Své kulatiny se tak rozhodla oslavit vernisáží v budově Krajského úřadu na Pivovarském náměstí v Hradci Králové. Uskuteční se 13. března od 10 hodin.
ZprávyK dopravní nehodě do Podbřezí letěl vrtulník. V Jaroměři po srážce s autem zemřel chodec
První dopravní nehoda se stala na silnici číslo 14 u obce Podbřezí mezi Solnicí a Dobruškou. Řidič osobního vozu sjel z komunikace do příkopu a čelně narazil do vzrostlého stromu. Kvůli jeho zraněním na místo letěl vrtulník. Bouralo se i v Jaroměř. Zde po srážce s autem zemřel chodec.
ZprávyPořadatelé Snowjamu ve Špindlu ruší Světový pohár ve freestyle snowboardingu
Po omezení na biatlonu v Novém Městě na Moravě přichází pro fanoušky zimních sportů další špatná zpráva. Organizátoři se rozhodli zrušit letošní ročník Snowjamu ve Špindlerově Mlýně. Náhradní termín zatím není stanoven. Organizátoři však věří, že příští rok se vše povede jak má.









