St 26. 8. 2026Luděk
Zprávy

Hradečtí hokejisté startují evropskou tour. V přípravě zazářily stálice i posily

DDominik Jarka2 minuty čtení28. 8. 2025, 15:30
Hokej_Hk_Příprava_Foto
Hokej_Hk_Příprava_Foto · Foto: Mountfield HK

Liga mistrů se vrací pod Bílou věž! Již v pátek započnou hradečtí hokejisté evropskou pouť, když na ledě ČPP Arény přivítají dánského mistra z Odense. Na nadupaný začátek sezony se Hradečtí zocelili čtveřicí přípravných utkání, ve kterých se předvedli nováčci i ostřílení mazáci.

Hradečtí hokejisté odstartovali přípravu triumfem 3:1 nad Slovanem Bratislava. Zápas se hrál ve vysokém tempu, bylo ovšem evidentní, že se oba týmy po dlouhé pauze sehrávaly. Šanci dostalo mnoho juniorských zástupců – skvělý výkon předvedl brankář Jan Kasal, v útoku se neztratil ani dravý Alex Gašo. Oba tak ukázali, že mohou týmu pomoci i v ostré sezoně.

Následovala dvojice zápasů proti extraligovým soupeřům. Nejdříve si Hradec vychutnal trápící se Olomouc, kterou porazil jednoznačně 7:1. Hradeckým se dařilo téměř ve všem – skórovali z přesilovek i oslabení, poprvé bodovaly i hvězdné posily Lukáš Radil a Markus Nenonen. Po vysokém triumfu došel Mountfieldu střelný prach a v bojovném utkání podlehl pražské Spartě 0:2.

Generálku na Ligu mistrů si Východočeši odbyli skalpem maďarského Fehérváru 6:1. Zde trenér Tomáš Martinec poprvé nešetřil část klíčových hráčů a do utkání šel tým téměř v plné polní. Duel svědčil především hradeckým stálicím – hradeckou ofenzivu táhli Patrik Miškář, Kevin Klíma a Radovan Pavlík. 

Nejvíce kanadských bodů v přípravě získal právě odchovanec Patrik Miškář, i přes menší počet odehraných zápasů ho naháněli Aleš Jergl a Markus Nenonen. Povedenou přípravu za sebou mají i posily Petr Hašek a Denis Kusý, kteří odehráli všechny zápasy a shodně bodovali třikrát.

Trefou do černého je příchod T. J. Melancona z Liberce, který od prvních minut na ledě působí jako lídr obranných řad. Právě defenziva zůstává největší otazníkem – před startem sezony počítají pod Bílou věží jednu absenci za druhou. Zajímavým vyztužením může být i mladý obránce Adam Srdínko, který ze všech hradeckých hráčů skončil nejlépe ve statistice plus/mínus.

„Jsme v závěrečné přípravné fázi před Ligou mistrů a extraligou. Pilujeme speciální týmy a poslední detaily do sezony. Času není moc, ale zvládnout se to dá,“ prozradil po posledním utkání Petr Hašek.

V pátek a neděli Hradec odstartuje evropskou soutěž duely v ČPP Arény, na začátku září pak vyjede do Švýcarska a Itálie. „Těšíme se hodně. Očekávám vyrovnané zápasy, bude to stát hodně sil, ale svým způsobem to bude zase něco jiného. Bude to lepší než hrát přípravu, už o něco půjde,“ uzavřel obránce Radek Pilař.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Pětina Čechů zahání stres alkoholem. Játra přitom mohou dlouho mlčetSpolečnost

Pětina Čechů zahání stres alkoholem. Játra přitom mohou dlouho mlčet

Pivo u grilu, sklenka vína na dovolené nebo drink na festivalu. Léto přináší více příležitostí k pití alkoholu. Pro každého pátého Čecha podle nového průzkumu alkohol není jen součástí společenského života, ale sahá po něm také kvůli stresu nebo negativním pocitům.

Největší festival skla, šperku a bižuterie v Česku: Vydejte se za ním do LiberceSpolečnost

Největší festival skla, šperku a bižuterie v Česku: Vydejte se za ním do Liberce

Pestrý. Rozsáhlý. Plný setkání, inspirace a řemesla prověřeného staletími. Takový bude už pátý ročník festivalu Crystal Valley Week. Největší tuzemská přehlídka skla, šperku a bižuterie potrvá v Liberci do soboty 29. srpna 2026. Tvorbu více než stovky umělců, skláren, designérů i škol můžete obdivovat na 36 lokacích po celém městě v rámci více než 80 akcí – od výstav a komentovaných prohlídek přes workshopy až po módní show. Součástí programu budou také setkání s významnými osobnostmi a příležitost sledovat mistry skláře přímo při práci.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook