Počasí dnes9 °C, zítra8 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie

FOTO/VIDEO: Derby v režii Votroků! Hradec převálcoval Pardubice, rozhodl první poločas

, aktualizováno 11. listopadu 2018, 18:43

Fotbalisté Hradce Králové nabídli fanouškům gólovou podívanou. Pardubický brankář Letáček vytahoval balón ze sítě hned čtyřikrát, svěřencům Zdenka Frťaly na to stačilo prvních 35 minut. Dvakrát skóroval Durdevic a po jednom gólu přidali Pokorný a Wesley. Gól hostů vstřelil Fousek. Derby tak skončilo jasným výsledkem 4:1. V druhé půli domácí ještě neproměnili penaltu.

Zápas 15. kola druhé nejvyšší fotbalové soutěže začal v rychlém tempu. Už v šesté minutě se prosadil Fahrudin Ďurděvič a poslal domácí celek do vedení. To ale Votrokům nevydrželo dlouho. Po asistenci Tischlera v osmé minutě dostal za záda hradeckého gólmana Ottmara míč Adam Fousek.

Po pouhých čtyřech minutách Ďurděvič využil rozpačitého vyběhnutí brankáře, udeřil znovu a přidal si další zářez na pažbě. V sezóně se střelecky poprvé prosadil i Jakub Pokorný a přidal tak třetí gól Votroků.

Poslední hřebíček do rakve pardubického celku zabouchl Wesley da Silva, který byl zároveň vyhlášen hráčem zápasu. Náskok Hradce mohl být vyšší, ale Vlkanova neproměnil penaltu, trefil pouze konstrukci brány. Pardubicím nepomohl ani větší tlak v závěru poločasu, všechny jejich šance vyšly gólově naprázdno.

Demolici pardubického výběru přihlíželo celkem 1950 diváku. V dalším kole zamíří Votroci do Znojma.

FC Hradec Králové - FK Pardubice 4:1

Branky: 5. Durdević, 11. Durdević, 20. J. Pokorný, 35. W. Da Silva – 8. A. Fousek

Diváci: 1950

FC Hradec Králové: Ottmar (C) – Kopečný, J. Pokorný, Martinec, M. Plašil – Jukl, Janoušek – Durdević, Vlkanova (86. Miker), Urma (71. Martan) – W. Da Silva (85. Kropáček). Náhradníci: Stejskal – Finěk, Kropáček, Kvída, M. Černý, Miker, Martan. FK

Pardubice: Letáček – Prosek, Jakub Klíma, Zukal, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Mužík (46. Sokol), P. Černý, Tischler (56. Kovář), A. Fousek (72. Huf) – Petráň. Náhradníci: Knobloch – Čmelík, Solil, Huf, Sokol, Kovář, Kopřiva.

Rozhodčí: Houdek – Moláček, Leška

Žluté karty Hradec: 38. Urma, 69. J. Pokorný, 87. Durdević,

Žluté karty Pardubice: 10. P. Černý , 50. Sokol

Neproměněná penalta: 68. Vlkanova (Hradec)

Autoři

Štítky fotbal, Votroci, kopaná, derby, Pardubice, FC Hradec Králové, HC Dynamo Pardubice, Jakub Pokorný, Adam Fousek, Mountfield Hradec Králové, FK Pardubice, Orli Znojmo, Da Silva, Jakub Klíma

FOTO/VIDEO: Derby v režii Votroků! Hradec převálcoval Pardubice, rozhodl první poločas  |  Fotbal  |  Sport  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí