středa 29. ledna 2020 Zdislava

Na Černé hoře a Pomezních Boudách v Krkonoších lyžovalo 1800 lidí

O víkendu v Krkonoších na Černé hoře nad Janskými Lázněmi a na Pomezních Boudách lyžovalo dohromady asi 1800 lidí. Oba areály zahájily zimní sezonu v sobotu. Na Černé hoře mají lyžaři k dispozici kilometrovou sjezdovku Anděl. Na rozdíl od Horní Malé Úpy, kde bylo o víkendu v provozu zatím jen spodních 500 metrů sjezdovky Pomezky, by se mělo na Andělu lyžovat i v následujících dnech.

O víkendu bylo v Krkonoších přes den většinou zataženo, místy polojasno, teploty okolo nuly. Kvůli silnému větru ve vyšších partiích hor nejezdil horní úsek lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku.

"Na první lyžařský víkend přijelo do SkiResortu Černá hora - Pec zhruba 1300 lidí. Na celé sjezdovce Anděl se bude lyžovat i v následujících dnech, a to za speciální jízdné," řekla mluvčí SkiResortu Černá hora - Pec Zina Plchová.

Dospělí zaplatí za den lyžování 400 korun, junioři a senioři 300 korun a děti 200 Kč. Ke sjezdovce se lidé dostanou kabinkovou lanovkou z Janských Lázní, kterou se vrátí také zpět.

SkiResort Černá hora - Pec od soboty 14. prosince plánuje otevřít další sjezdovky v areálu na Černé hoře a také středisko v Peci pod Sněžkou, od 21. prosince zbývající areály. Na Černé hoře začíná sezona v Krkonoších tradičně nejdříve, loni to bylo 30. listopadu, předloni 17. listopadu a v roce 2016 už 12. listopadu.

Podle ředitele areálu SKiMU v Horní Malé Úpě Martina Bučka si o víkendu přijelo zalyžovat okolo 500 lidí. Plánované otevření kluziště na Pomezních Boudách se ale o víkendu neuskutečnilo. "Bohužel teploty nám neumožnily kluziště otevřít," napsal odpoledne v SMS zprávě Martin Buček.

Na Pomezních Boudách se lyžovalo zatím jen tento víkend. Na další víkend 14. a 15. prosince, pokud to počasí dovolí, plánují otevřít celou sjezdovku Pomezky a jet až do konce sezony. Následující víkend, od 21. prosince, by pak rádi otevřeli celý areál.

Největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn plánuje zahájit sezonu v pátek 13. prosince. V Orlických horách by jako první mělo zahájit sezonu lyžařské středisko v Říčkách, ale až v polovině týdne. V Čechách začala zimní sezona v pátek, jako první se rozjely vleky v Jeseníkách.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, rekreace, počasí, hory, Královéhradecký, AUDIO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.