Chtěl si vyzkoušet obchodování s Bitcoinem, vysáli mu z účtu 200 tisíc

Hodnota Bitcoinu dlouhodobě stále roste, proto investice do kryptoměny láká i ty, kteří s jejím obchodováním nemají žádné zkušenosti. Policie však apeluje, aby lidé byli při obchodování na internetu maximálně obezřetní. Muž z Náchodska kvůli podvodné společnosti přišel o 200 tisíc korun. Teď nemá ani Bitcoiny, ani peníze.

Obchodování s Bitcoiny zlákalo devětatřicetiletého muže z Náchodska, který chtěl do virtuální měny investovat. S obchodováním s kryptoměnami ale neměl žádné zkušenosti, proto se obrátil na společnost, kterou si našel na internetu.

„Na základě vyplněného formuláře se mu ozvala společnost a požádala ho o zaslání domluvené částky, údajně nejnižší možné zobchodovatelné, kterou muž obratem zaslal. Jelikož si poškozený muž chtěl nakládání s kryptoměnou vyzkoušet, nezarazily ho ani další požadavky pro „virtuální obchodování“, jako například nainstalování speciálního programu,“ popisuje policejní mluvčí Eliška Majerová.

Jenže místo prvotního poplatku za nákup Bitcoinů ve výši 7 tisíc korun muži z účtu nakonec zmizelo bezmála 200 tisíc korun. Případ proto nahlásil na policii.

„Virtuální měny jsou stále aktuálnější a nabízejí nový druh financí a investic. S nimi se čím dál častěji také pojí podvody. Obětí internetového podvodu se může stát skoro každý. Největším nebezpečím v online prostředí je bohužel velký dosah. Bonusem pro potenciálního internetového podvodníka je to, že s obětmi nepřichází do fyzického kontaktu,“ upozorňuje Majerová.

Do kryptoměn pravidelně investuje Jaroslav Volf, který také nabádá k obezřetnosti. „Bitcoin sice dlouhodobě roste, ale i tak by měl člověk počítat s tím, že jde o nejistou investici a o peníze, které jste do Bitcoinu vložili, můžete kdykoliv přijít,“ apeluje. „I když to, že pána okradla nějaká společnost na internetu je věc jiná. Podobným prostředníkům bych se úplně vyhnul. I kdyby ta společnost nebyla podvodná, je to jen zbytečný prostředník, který vás obere o profit. Začátečníkům bych poradil, ať se podívají na návodná videa o Bitcoinu na Youtube. Je toho spousta, navíc i v češtině,“ radí Volf. 

Policisté jako nejbezpečnější variantu pro nákup Bitcoinu radí kryptopeněženku. „Jedná se o virtuální adresu, kde je nakoupená virtuální měna uložená,“ vysvětluje Majerová.

Po podvodnících nyní pátrají náchodští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality. Neznámému pachateli hrozí v případě prokázání viny až osm let za mřížemi.


 

Hodnocení článku je 34 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Bitcoin, kryptoměny, policie, podvod, Náchod, Internet, kryptoměna, investice, okres Náchod, Jaroslav Volf, YouTube

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.