čtvrtek 4. března 2021 Stela

Muž chtěl obrat stát na daních, hospodářská kriminálka z Hradce si na něj posvítila

Hradecká kriminálka si došlápla na padesátiletého muže a obvinila ho hned ze dvou trestných činů. Krátil totiž daně, stát by obral o půl milionu. Kriminalisté ale objasnili i krádež trezoru z prodejny v Novém Bydžově. Prvnímu hrozí až tři roky za mřížemi, druhému o rok méně.

Prvního zmíněného padesátiletého muže obvinil vyšetřovatel z trestného činu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění a zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

Jako jediný jednatel pražské společnosti se sídlem na Hradecku, nepodal za rok 2017 řádně a včas daňové přiznání z příjmů právnických osob. „Přičemž ani nezaložil do sbírky listin obchodního rejstříku účetní uzávěrku. Jednal tak s úmyslem zatajit přehled o stavu hospodaření a majetku společnosti, říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

V průběhu šestnácti měsíců v rozmezí let 2017 až 2018 nepřiznal a neodvedl DPH. Úmyslně tím zkrátil daň v celkové výši téměř půl milionu korun. „Pokud ho soudce uzná vinným, může být poslán do vězení až na tři roky,“ doplňuje Kormošová.

Krádež trezoru byla objasněna

Policisté se zabývali i krádeží trezoru v jedné z prodejen v Novém Bydžově. Neznámý pachatel měl do prodejny vniknout na konci května a odnést peníze v hotovosti a trezor, ve kterém byly stravenky a další hotovost.

Celková škoda byla vyčíslena na více jak 36 tisíc korun. „Pomocí kamerových záznamů a výbornou místní znalostí policisté během týdne měli pachatele vytipovaného a minulý týden mu již sdělili z trestného činu krádež podezření,“ říká Kormošová .

Šlo o 49letého muže, který měl od prodejny z minulosti klíče. Na místě proto nezanechal žádné známky násilného vniknutí. Když ho kriminalisté dopadli, k činu se přiznal. Trezor, který z místa odnesl, vypáčil a hodil do nedalekého rybníku. Za svoje počínání si může odsedět za mřížemi až dva roky.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky policie, krádež, trezor, krácení daní, vězení, hospodářská kriminálka, vyšetřovatel, trestný čin, Hradecko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.