úterý 10. prosince 2019 Julie

Policie pátrá po zloději mobilního záchodu, někdo na Královéhradecku ukradl již druhou toaletu

Bizarním případem se musí nyní zabývat policisté. Někdo u obce Čánka na Rychnovsku ukradl v uplynulých dnech mobilní záchod, jež byl k dispozici zaměstnancům stavby. Podobná krádež se stala i letos v červnu u písníku v Borohrádku.

Policisté z obvodního oddělení v Dobrušce mají před sebou nelehký úkol. Musí se totiž zabývat neobvyklou krádeží. U obce Čánka na Rychnovsku někdo ukradl mobilní toaletu. „Záchod oranžovo-šedivého provedení zmizel z volného terénu, kde stál u stromů a byl k dispozici zaměstnancům stavby,” objasnila policejní mluvčí Alena Kacálková.

Krádež nezajištěné mobilní toalety oznámil na služebně v Opočně zástupce firmy, která měla zařízení v pronájmu. Zloděj, který buňku odcizil, způsobil majiteli škodu 25 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že se jedná o škodu vyšší než pět tisíc, hrozí mu při dopadení i pobyt za mřížemi.

Nejde o první krádež přenosné toalety. Podobný případ řešili v červnu také policisté z Týniště nad Orlicí. Zde někdo ukradl mobilní záchod z prostoru u písníku v Borohrádku, kde sloužilo lidem od dubna tohoto roku. Zloděj si tehdy WC odvezl i s náležitým obsahem, mobilní buňka se totiž naposledy čistila před měsícem. Jestli je mezi případy spojitost a jedná se tedy o sériového zloděje mobilních záchodů zatím není jasné.

Foto By cs:ŠJů [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

Štítky Policie ČR, záchod, wc, krádež

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.