sobota 7. prosince 2019 Ambrož

VIDEO: Poznáte muže podezřelého z vloupání do auta?

Hradečtí policisté již od 9. září řeší případ, kdy se na parkovišti v Malšovicích pokusil zloděj v pravé poledne dostat do zaparkovaného vozidla. Náhodný svědek si podezřelého všiml a zavolal na linku 158, než ale stačili policisté přijet, byl lapka pryč. Policie nyní hledá muže zachyceného na kamerovém záznamu.

„Na místě policisté zjistili, že u zaparkovaného vozidla Huyndai je rozřezán na dveřích u řidiče okolo zámku plech, je utržené madlo, rozbitá výplň okna a jsou odšroubované oba přední světlomety. Škoda na vozidle byla odhadnuta na 24 tisíc korun,“ řekla policejní mluvčí Iva Kormošová. 

Na budově vedle parkoviště byl naštěstí kamerový systém, který podezřelého zachytil, a to dokonce víckrát. Poprvé krátce po půlnoci, při obhlídce místa. Pak dvakrát dopoledne, jak se snaží před krádeží zastříkat kameru sprejem. To se mu ale nepodařilo, protože byla dost vysoko a nepomohlo mu ani vylézt na popelnici.

„Jelikož se nám do současné doby nepodařilo zjistit totožnost tohoto muže, obracíme se na veřejnost s žádostí o pomoc. Pokud ho někdo, i přesto, že muž má přes obličej šátek a na hlavě kšiltovku, pozná, zavolejte na linku 158 nebo se dostavte na jakoukoliv policejní služebnu,“ vyzývá Kormošová.

Případ policisté řeší jako přečin krádeže a poškození cizí věci, za což může jít pachatel až na dva roky do vězení.

Štítky Policie ČR, pátrání, Hradec Králové, krádež

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.