sobota 7. prosince 2019 Ambrož

Recidivista v podmínce kradl jízdní kola. Navíc se dopustil zpronevěry a ublížení na zdraví

V tomto týdnu policisté objasnili krádeže kol, ke kterým došlo během června a července v Hradci Králové a Rychnově nad Kněžnou. Dvaadvacetiletý muž, který je z krádeží obviněn, má "na krku" také trestné činy ublížení na zdraví, neoprávněné opatření platebního prostředku a zpronevěra.

„Policisté muži prokázali, že odcizil šest kol a jednu koloběžku v celkové hodnotě převyšující částku 44 tisíc korun. Dále mu prokázali, že na konci května na Eliščině nábřeží bezdůvodně napadl slovně a poté fyzicky jiného muže,“ uvedla mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Obviněný měl v jednom hradeckém tenisovém klubu také ukrást tašku, ve které byl mobilní telefon, tenisová raketa, bunda a peněženka s osobními doklady, finanční hotovostí a platební kartou. S ní zaplatil v nedalekém obchodu. Touto krádeží způsobil škodu téměř 6,5 tisíce korun.

„Z přečinu zpronevěry je muž obviněn proto, že si od známé půjčil její kolo v hodnotě 10 tisíc korun, které však vzápětí za 3 tisíce prodal. Obviněný muž se k trestné činnosti přiznal a do výslechu uvedl, že kradl z důvodu finanční tíže a peníze použil pro vlastní potřebu,“ dodala mluvčí.

Muži, který byl za podobné činy v letošním a loňském roce již trestán, čili je v podmínce, hrozí až 5 let za mřížemi.

Štítky Policie ČR, krádež, vyšetřování, dopadení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.