pondělí 23. listopadu 2020 Klement

Domov U Biřičky je kvůli koronaviru v karanténě. Klienti i pracovníci se podrobí testům

V Domově U Biřičky v Hradci Králové se objevila nákaza koronavirem u jedné klientky. Ta je v současné době hospitalizována ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Jak se nákaza do zařízení dostala se zjistit nepodařilo. V příštích třech dnech nechá vedení domova otestovat 550 osob.

„Z rozhodnutí orgánu veřejného zdraví je celé zařízení v karanténě. V následujících třech dnech otestujeme 550 osob s tím, že odběry provedou naše vyškolené zdravotní sestry, jelikož kapacita odběrových týmů nestačí na tak velké množství testovaných v krátkém čase. Hradecká fakultní nemocnice nám poskytla 500 odběrových setů, dalších 700 nakupujeme z našich finančních prostředků,“ okomentovala situaci ředitelka Domova U Biřičky Daniela Lusková.

Domov U Biřičky je největší zařízení svého druhu v kraji. Je zde ubytováno 340 klientů, o které pečuje 240 pracovníků.

Provoz Domova U Biřičky je aktuálně bez komplikací. „Se zařízením jsme v kontaktu, disponuje s dostatkem ochranných pomůcek i personálem. Od čtvrtka zde pomáhá i pět studentů programu sociální práce. Studenti zastupují personál, který vypomáhá v dalších zařízeních v regionu,“ řekl náměstek pro oblast sociálních věcí Vladimír Derner.

Na začátku srpna se onemocnění objevilo v domově poprvé u jedné z pracovnic. Nastavením přísných interních opatření se šíření nákazy podařilo zabránit.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, Domov U Biřičky, klientka, test, pozitivní

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.