pondělí 18. října 2021 Lukáš

Očkovací centrum v Atriu aplikovalo za měsíc 2600 dávek vakcíny proti covidu

Očkovací centrum v Obchodním centru Atrium v Hradci Králové, kde není potřeba předchozí registrace, podalo za měsíc svého fungování zhruba 2600 dávek vakcín proti covid-19. Očkují tu v pracovních dnech od 13 do 18 hodin vakcínou Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech.

„Denně se v OC Atrium očkuje většinou více než stovka zájemců, kteří z různých důvodů nevyužili možnost registrace a objednání na konkrétní termín. Současně každý den podáváme další stovky dávek vakcíny předem registrovaným přímo v nemocnici,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Vladimír Palička.

Možnost vakcinace bez předchozího registrování pomáhá těm, pro které je online rezervace administrativně příliš náročná, případně jim jejich povinnosti neumožňují stanovení pevného, závazného termínu,“ říká Veronika Smetiprachová-Samková, zdejší staniční sestra.

Očkování má ve zdejší ambulanci na starost dvojice dobrovolníků z Fakultní nemocnice Hradec Králové. Součástí týmu je i zdravotní sestra a lékař pro případné konzultace zdravotního stavu.

Očkovací centrum v OC Atrium je v provozu od 28. července, na zahájení provozu čekaly desítky zájemců, nyní centrum zájemce o vakcínu odbavuje průběžně.

V Hradci Králové se nadále očkuje také ve Fakultní nemocnici, v areálu nemocnice ale injekci dostanou pouze předem zaregistrovaní zájemci.

Fakultní nemocnice zahájila očkování proti koronaviru 2. ledna, celkem ve svých centrech aplikovala přes 160 tisíc dávek vakcín. Největší nápor byl během května a června, kdy zdravotníci podávali i více než 1500 dávek vakcíny denně.

Ohodnoť článek

Štítky očkování, bez registrace, obchodní centrum, Atrium, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.