pátek 22. října 2021 Sabina

Hasiči rozvezli přes 200 tisíc testů určených pro základní a střední školy

Hasiči v Královéhradeckém kraji rozvezli téměř 223 tisíc testovacích sad pro antigenní testování školáků a studentů středních škol. Testy rozvezli auty z centrální stanice v Hradci Králové.

Testy hasiči rozvezli na 15 městských úřadů obcí s rozšířenou působností nebo do vybraných středních škol. Další distribuci zajistí jednotlivé úřady či střední školy.

Nejvíce testů směřovalo do oblasti obce s rozšířenou působností Hradec Králové, a to přes 65 tisíc. Nejnižších přes pět tisíc testovacích sad hasiči odvezli do Broumova. "Klíč k rozdělení testů sestavil krajský úřad," řekla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Povinné testování se na školách uskuteční 1., 6. a 9. září. Prvňáčci se budou testovat místo prvního dne ve škole až 2. září. Testovat se nemusí děti očkované nebo ty, které koronavirus prodělaly a od nákazy u nich neuplynulo ještě 180 dní.

Žáci, kteří odmítnou testování a nejsou očkovaní ani COVID-19 neprodělali, musí mít na základních školách při výuce roušku a na středních školách respirátor. Nesmějí zpívat a cvičit v uzavřených prostorách.

Testování ve školách může být v případě nepříznivé epidemické situace prodlouženo.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky ČR, školy, koronavirus, testování, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.